فرمانده حوزه سه نصر: مهم‌ترین رسالت در میدان دشمن‌شناسی بصیرت فرهنگی است.
کد خبر: ۹۳۸۹۹۱۳
|
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، "سروان پاسدار حسین رحیمیان" فرمانده حوزه سه نصر در

آستانه هفته بسیج طی یادداشتی به موضوع بصیرت و دشمن شناسی پرداخته است.

مهم‌ترین رسالت در میدان دشمن‌شناسی بصیرت فرهنگی است:

از آغازین روز‌های پیروزی شکوهند انقلاب اسلامی ایران تا روایت‌های ماندگار هشت سال دفاع مقدس و امروز که در طلیعه گام دوم انقلاب قرار داریم، همواره دشمن از سنگر‌های مختلف و با ابزار و شیوه‌های متنوع نظام اسلامی را هدف قرار داده است و سعی بر تضعیف ارزش‌های انقلابی، توان و عزت این مرز و بوم دارد.
به فضل الهی و با تکیه بر تفکر ماندگار معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و همچنین بهره‌مندی از رهنمود‌های روشنگرانه و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب تا کنون این نقشه‌های شوم و پلید در عرصه‌های گوناگون با هوشیاری مردم و حضور به موقع نیرو‌های بسیجی، انقلابی، نظامی و امنیتی در صحنه نقش بر آب شده است و دشمن نتوانسته است حتی یک قدم به جلو بردارد.
برکت این انقلاب و بیداری مردمی نه تنها کشور عزیزمان را بهره‌مند ساخته است بلکه سایر کشور‌های اسلامی و منطقه نیز در سایه‌سار پرچم ولایت و برکات روحیه انقلابیگری، ظلم‌ستیزی و عدالت خواهی توانسته اند بر زیاده خواهی دشمنان غلبه کنند و پرچم دار آزادگی و حق طلبی باشند.
امروز که بدخواهان انقلاب اسلامی ایران در حمله‌های نظامی، جنگ سخت و اقدامات خرابکارانه ناکام مانده‌اند، بزرگ‌ترین سرمایه معنوی این مرز و بوم یعنی فرهنگ اسلامی و انقلابی را نشانه گرفته و در جبهه جنگ نرم یا سرمایه گذاری وسیع کمین کرده اند.
جنگی که امید اجتماعی، ارزش‌ها و آرمان‌ها را به ویژه در نظام خانواده و جایگاه ارزشمند جوانان یعنی پیشتازان گام هدف قرار داده است و در لایه‌های پیدا و پنهان تضعیف، تخریب و تغییر فرهنگی را دنبال می‌کند.
در این میدان جنگ وسیع یکی از مهم‌ترین رسالت‌های نیازمند توجه؛ بصیرت فرهنگی است یعنی نگاهی که درک توطئه‌های دشمن علیه نظام اسلامی به ویژه توطئه فرهنگی علیه جوانان را با ایجاد هسته‌های مقاومت فرهنگی امکان پذیر می‌سازد و راه نفوذ را می‌بندد.
در حقیقت بصیرت فرهنگی شناختی واقع‌بینانه و عمیق از جامعه ممکن می‌سازد و مانع آن می‌شود که بر اساس پوسته ظاهری در عرصه فرهنگ برنامه‌ریزی و اقدام شود، زیرا بصیرت همواره با نگاه چند بعدی و همه جانبه به درون و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برای دفع آسیب‌های بیرونی است.
بر این اساس ایجاد بصیرت فرهنگی به عنوان بنیادی‌ترین نیاز در فضای جنگ نرم که با فهم درست و سپس اقدام و عمل به نتیجه می‌رسد، همان طور که مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العلی) در بیانات خود بر حفظ بصیرت تاکید می‌کنند در گام اول برادران و خواهران بسیجی باید پیشگام حفظ بصیرت و کمک به تقویت بصیرت فرهنگی در جامعه شوند چراکه هر کجا بسیج به میدان بیاید یعنی مردم به میدان آمده اند و رویکرد مردمی بهترین و اثربخش‌ترین شیوه در تمام برنامه‌ها به ویژه جبهه فرهنگی و دشمن شناسی انقلابی است چراکه بنیان گذارن حقیقی این نظام نیز مردم هستند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار