کد خبر: ۹۳۹۰۰۴۴
|
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱

 حجت الاسلام حسین منصوری مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه در گفتگو با خبرگزاری بسیج از زرندیه با اشاره به سفارش سه تن از امامان معصوم پیرامون زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت : سه تن از امامان معصوم و بزرگوار ما یعنی امام رضا ، امام صادق و امام جواد علیهم السلام فرموده اند که بهشت برای کسی که حضرت فاطمه معصومه(س) را زیارت می کند واجب می شود.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زرندیه با تاکید بر اینکه این بانوی بزرگوار نگین شهر قم هستند خاطر نشان کرد: آثار و برکات حضور آن حضرت در ایران اسلامی و خاصه در شهر مقدس قم گسترده است بطوری که  شهر قم در روایات مورد توجه ائمه معصومین بوده است که نشان‌دهنده جایگاه این شهر است.

حجت الاسلام حسین منصوری با اشاره به روایاتی از ائمه معصومین (ع) گفت: بر اساس فرموده امام رضا (ع) اهل قم انصار و یاوران اهل‌بیت(ع) هستند و همچنین امام صادق (ع) می‌فرمایند شهر قم آشیانه آل محمد(ص) و پناهگاه پیروان و شیعیان است.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه حضرت معصومه (س) یک امامزاده عادی نیست و جایگاهی ویژه در نزد خداوند و اهل‌بیت(ع) دارد یادآور شد: هر چند جایگاه امام رضا (ع) در قامت یک امام معصوم قابل‌مقایسه با مقام حضرت معصومه نیست ولی مقام این حضرت از تمام  دختران حضرت موسی بن جعفر(ع) بالاتر است و حتی از میان تمام فرزندان این امام معصوم نیز برتر بوده و جایگاهی ویژه دارد.

منصوری ولایت‌پذیری را از دیگر شاخص‌های بانوی کرامت خواند و افزود: آن حضرت همچون برادر خود در زمانی که ترجمه آثار علمی بیگانگان به اوج خود رسید و عباسیان می ‌خواستند در برابر مکتب علمی اهل بیت(ع) عرض اندام کنند و از این طریق پیراوان مکتب اسلام راستین را دلسرد کنند در این شرایط، حضرت معصومه با پیروی از برادر و امام خود حضرت رضا (ع) انقلاب فکری عمیقی ایجاد کرد و جامعه را از سقوط در گرداب خطرناک انحراف و التقاط رهایی بخشید. و با قراری جلسات علمی که سلسله سند و محتوای احادیث آن حضرت گویای چنین مجالسی است، از حریم امامت و ولایت دفاع می ‌کرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار