رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی هفته بسیج بهره برداری می شود
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بیش از ۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در هفته بسیج در سطح کشور به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۳۹۰۳۵۳
|
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج؛  سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در  آیین تجدید میثاق با آرمان‌های   بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، گفت: بسیح به عنوان بزرگترین تشکیلات مردمی جهان، برآمده از دل ملت ایران در گام دوم انقلاب اسلامی نیز در خدمت مردم خواهد بود و برنامه‌های آن در طول هفته بسیج نیز گویای این مهم است.
وی با اشاره به مهمترین برنامه های هفته بسیج گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۲۰ میلیون بسته معیشتی و صدها هزار بسته لوازم التحریر در قالب کمک‌های مومنانه در سطح کشور به همت بسیج توزیع شده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بیش از دو هزار پروژه محرومیت‌زدایی و بیش از ۳۰۰ پروژه عمرانی مربوط به حوزه‌های مقاومت در طول هفته بسیج در سراسر کشور بهره برداری می‌شود.
سلیمانی خاطرنشان کرد:  این پروژه‌ها در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها در طول سال انجام می‌شود و پس از تکمیل بهره برداری می‌شود که بخشی از این پروژه‌ها در هفته بسیج افتتاح خواهد شد که مسکن روستایی، پروژه های آبرسانی آب شرب و آب مزارع کشاورزی و بهسازی قنوات از جمله آنها است.
سلیمانی ادامه داد: فعالیت گروه‌های جهادی، پروژه‌های محرومیت‌زدایی، افتتاح مراکز درمانی، رونمایی از بازی‌های رایانه‌ای نظیر بازی «فرمانده مقاومت» که با یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساخته شده، رزمایش اقتدار، برپایی میزهای خدمت و آزادی زندانیان از جمله برنامه‌های هفته بسیج است که در سطح نواحی شهرستان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مومنانه در هفته بسیج، یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۲۰ میلیون بسته معیشتی و حدودا همین تعداد بسته بهداشتی و صدها هزار بسته لوازم التحریر بین نیازمندان توزیع شده است.
بسیج باید برای مبارزه با فساد و کمک به شفافیت به میدان بیاید
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج با تکیه بر وجهه مردمی خود و با تکیه بر تجربیات گذشته باید در عرصه‌های ترویج سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، استقلال، آزادی، مبارزه با فساد و کمک به شفافیت به میدان بیاید.
 سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: افتخار پیدا کردیم که در هفته مبارک بسیج در حرم مطهر امام راحل تحت عنوان تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) حضور پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه امام راحل آغازگر یک تحول بزرگ در دنیای امروز شناخته می شود گفت: با استقرار نظام جمهوری اسلامی یک فصل جدید در تاریخ بشریت گشوده شد؛ فصل جدیدی که حرکت بشریت به سوی سعادت را هموار کرده است و مسیر امام راحل همچنان ادامه دارد و با رهبری مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم.
رئیس سازمان بسیج بیان کرد: در دوران مختلف انقلاب اسلامی بسیج همیشه خوش درخشید و امام راحل از این تشکیلات رضایت قلبی داشتند و امیدوارم که بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی طبق مسیری که رهبر انقلاب ترسیم فرمودند، حرکت کند.
سلیمانی ادامه داد: در دهه‌های گذشته نظام سلطه تمام توان خود را به میدان آورد تا مانع استقرار و موفقیت نظام مردم‌سالاری دینی در ایران شود، اما ملت ایران علی‌رغم سختی‌هایی که با آن مواجه بود، توانست دشمن را با شکست مواجه کند و طعم تلخ مشکلات را شیرین کند.
وی تأکید کرد: کارهای بسیار زیادی پیش روی بسیج قرار دارد. رهبر انقلاب فرمودند که بسیج پاره تن مردم است و همین جمله مسئولیت مهم و سنگینی را بر دوش بسیج قرار داده است.
رئیس سازمان بسیج در پایان خاطرنشان کرد: بسیج با تکیه بر وجهه مردمی خود و با تکیه بر تجربیات گذشته باید در عرصه‌های ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، استقلال، آزادی، مبارزه با فساد و کمک به شفافیت به میدان بیاید.
 
 

ارسال نظرات
پر بیننده ها