فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی گفت: پنج هزار نیروی جهادگر در قالب ۴۸۷ گروه جهادی برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی همزمان با هفته بسیج به‌ مناطق محروم این استان اعزام شدند.
کد خبر: ۹۳۹۱۳۹۴
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
به گزارش خبرگزاری بسیج سردار اسماعیل فرجی روز شنبه در رزمایش اقتدار گروه های جهادی خراسان شمالی که به صورت ویدئو کنفرانسی همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته بسیج برگزار شد اظهار داشت: تمامی اقدامات گروه‌های جهادی در مناطق محروم استان از قبیل طرح‌های آبرسانی در حوزه طراحی و اجرا به‌صورت رایگان انجام می شود که علاوه بر صرفه‌جویی در منافع ملی گام مهمی در راستای توسعه استان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: لایروبی قنوات، کانال‌کشی مسیرهای آب کشاورزی، لوله‌گذاری مسیرهای انتقال آب، ساخت استخرهای ذخیره آب، پل بین مزارع و جاده‌های کشاورزی، مرمت و بازسازی مدارس و هر نوع خدمت به مناطق زلزله زده خراسان شمالی از مهمترین طرح‌های بسیج سازندگی استان است.

فرمانده سپاه جوادالائمه افزود: این بسیجیان به مدت هشت روز در مناطق محروم حضور خواهند داشت و امدادرسانی و کمک به مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی در اولویت بسیجیان جهادی قراردارد که بر این اساس ۱۵۰ نفر از این تعداد به این مناطق اعزام می شوند.

وی از همکاری ۸۱۸ تیم بسیجی در اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و افزود: ۴۳۰ تیم حمایتی، ۸۷ تیم مراقبتی، ۲۲۰ تیم نظارتی و مابقی نیز تیم های فرهنگی از بسیجیان استان در این طرح همکاری داشتند.

سردار فرجی عنوان کرد: بسته های معیشتی، نوشت افزار، جهیزیه، گوشت قرمز، آزادسازی زندانیان، سبد بهداشتی و درمانی و دیگر کالاهای اساسی از جمله این کمک ها بود.

از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه به فرمان حضرت امام خمینی(ره) به نام هفته بسیج و پنج آذرماه به نام روز بسیج مستضعفان نامگذاری شده است.

۱۰۰ عنوان برنامه در قالب ۱۵ هزار فعالیت و 100 برنامه شاخص هفته بسیج در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج شهر و روستاهای خراسان شمالی برگزار می شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها