رئیس‌جمهور گفت: رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط، وظیفه دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه‌حل ملی برای برای خشکسالی بیابند.
کد خبر: ۹۳۹۲۰۹۲
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور عصر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به مشکل کم‌آبی و خشکسالی تصریح کرد: رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط، وظیفه دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه‌حل ملی برای برای خشکسالی بیابند.

وی با تأکید بر ضرورت ارتباط نزدیک و متقابل دولت و جوامع علمی و مراکز پژوهشی و دانشگاهی، گفت: نخبگان و جوامع علمی باید در این ارتباط دو سویه برای مسائل و مشکلات مختلف کشور، راهکار علمی و اجرایی پیشنهاد دهند.

رئیس‌جمهور تصریح: کرد چنانچه مردم در موضوعی گله‌مند هستند وظیفه داریم ابعاد مختلف مشکلات و راهکارهای موجود را برای مردم تبیین و تشریح کنیم.

رئیسی، تغییر الگوی کشت را یکی از راه‌های مواجهه با کم‌آبی دانست و گفت: باید متناسب با اقلیم و داشته‌های منابع آبی برای کشت محصولات اقدام و آموزش مورد نیاز نیز به کشاورزان ارائه شود.

وی در ادامه توجه به آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان و نخبگان را ضروری دانست و گفت: وزارتخانه‌های «علوم» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و معاونت علمی ریاست‌جمهوری باید برای استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و امیدوار کردن دانشجویان به آینده شغلی و تحصیلی خود راهکارهای لازم را اتخاذ کنند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با حملات سایبری اشاره و تأکید کرد: خدمات ارائه شده در بستر فضای مجازی به مردم باید از امنیت کامل برخوردار باشد و باید از "خدمات و داده‌ها" در مقابل حملات سایبری دشمن کاملاً حفاظت شود.

رئیسی در ادامه به ادعاهای دروغین علیه دولت و شایعه‌پراکنی در فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و تأکید کرد: عده‌ای قصد دارند به اعتماد و امید مردم لطمه بزنند، اما لازم است با سرعت و دقت به اینگونه شایعات پاسخ داده شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار