داریوش نصیری رئیس کانون هنر بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی در مراسم بزرگداشت هفته بسیج از ضرورت لزوم استفاده از ظرفیت مفاهیم قرآنی و بهره‌گیری از فرهنگ اسلامی ایرانی در هنرهای نمایشی و نیز تجربیات اجرایی این کانون در این راستا سخن گفت.
کد خبر: ۹۳۹۳۱۹۳
|
۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، داریوش نصیری در این مراسم از برنامه‌های بسیج اساتید کانون هنر دانشگاه علمی‌کاربردی سخن گفته و وظایف و ماموریت‌های این کانون را بر شمرد.

ایجاد و تقویت نهضت استادی در حوزه هنرهای نمایشی، ایجاد ظرفیت‌های جدید استادی در کارآفرینی و مهارت آموزی هنر، بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنرهای نمایشی در تبیین آثار قرانی ، هنر دینی و دفاع مقدس و سیاست‌های کلی بیانیه گام دوم انقلاب را از جمله اهداف این کانون بر شمرد .

این استاد دانشگاه، سیاست‌های راهبردی نهضت استادی بسیج کانون هنر را استفاده از ظرفیت مفاهیم قرآنی و بهره‌گیری از فرهنگ اسلامی ایرانی در هنرهای نمایشی، تاکید بر تاریخ معاصر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد و با ارائه مثال‌هایی از کارهای انجام گرفته و تجربیات اجرای برنامه‌هایی که بسترش مفاهیم قرانی بوده و افتخارات حاصل شده در جشنواره‌های مختلف بااستفاده از این مفاهیم در موضوعات اجتماعی ، انسانی و حقوق بشری به تبیین سیاست‌های کلی این مرکز پرداخت.

نصیری با اشاره به برگزاری جشنواره بازیگری حسن فتحی و جشنواره سرباز آسمانی افزود: نهضت استادی بسیج کانون فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی خالصانه از همه اساتید دغدغه‌ دعوت به همکاری می‌نماید و دست یاری به سوی استادان و نخبگان دانشگاهی برای فعالیت در این عرصه خواهد داشت تا با ارائه مشورت و نظرات خود این کانون را یاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات