جلسه تحلیف اعضای هیئت منصفه جرائم سیاسی و مطبوعاتی استان اردبیل با حضور مسئولان استانی برگزار و دبیر و سخنگوی این هیئت مشخص شد.
کد خبر: ۹۳۹۴۹۶۲
|
۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹

اعضای هیئت منصفه جرائم سیاسی و مطبوعاتی استان اردبیل تحلیف شدند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، مراسم تحلیف اعضای هیات منصفه جرائم سیاسی و مطبوعات با حضور رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر حوزه های علمیه استان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و جمعی از مسئولین استانی در محل دادگستری استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو در مراسم تحلیف هیئت منصفه جرائم سیاسی و مطبوعات استان اردبیل با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: امروز باید روحیه بسیجی در ابعاد مختلف جامعه جاری باشد چرا که دستیابی به موفقیت بدون تفرکرات بسیجی میسر نخواهد شد.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، این روحیه و تفکر بسیجی بود که رزمندگان ما را به پیروزی رساند؛ امروز هم برای پیروزی در جنگ نرم لازم است نگرش بسیجی در بین مردم خصوصا در بین جوانان نهادینه شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های اعضای هیات منصفه مطبوعات در ادوار گذشته، بیان کرد: هیات منصفه جرائم سیاسی و مطبوعات طبق قانون هر 2 سال یکبار تعیین می شود که خوشبختانه در این دور اعضای هیات منصفه از وزن سیاسی و اجتماعی بالایی برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام کثیرلو اذعان کرد: خوشبختانه با بررسی‌های به عمل آمده در طول دو سال گذشته هیچ پرونده دادرسی به هیات منصفه ارسال نشده که این نشان دهنده آشنایی اصحاب رسانه با قوانین و حقوق مطبوعات و اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

گفتنی است حجت‌الاسلام مهدی ستوده، حجت‌الاسلام مهدی نوروزی، نادر پرستار، شهرام محمدی، علی نورعلیپور، غلامحسن خلیلی موسوی، امیر رجبی، مهدی نیک‌سیرت، سعید ایرانی‌جم، مرتضی ابراهیمی، راضا جلایی، رئوف عیسی‌زاده و خانم‌ها رافت خادم‌مسجد و سیمین جوهری به عنوان عضو این هیات منصوب شدند.

در این جلسه علی نورعلیپور به عنوان دبیر و سخنگوی هیئت منصفه انتخاب شد.

در پایان این جلسه اعضا هیات منصفه جرائم سیاسی و مطبوعاتی استان در محضر کلام‌الله مجید سوگند یاد کردند که جز در احقاق حق و ابطال باطل نکوشند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار