مسئول مرکز تحقیقات راهبردی بانوان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور:
فاطمه واعظ جوادی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی بانوان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور در نشست شورای مرکزی این سازمان با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت تسهیل در شرایط و تشویق استادان خانم به تشکیل خانواده ، فرزندآوری و فرزند پروری تاکید کرد.
کد خبر: ۹۳۹۵۴۶۵
|
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، فاطمه واعظ جوادی مسئول مرکز تحقیقات راهبردی بانوان و خانواده سازمان بسیج اساتید کشور در نشست شورای مرکزی این سازمان با وزیر علوم تحقیقات و فناوری  به منظور تسهیل و تشویق اساتید خانم به تشکیل خانواده و فرزندآوری و فرزند پروری پیشنهاداتی را  ارائه کرد.

واعظ جوادی افزود: لازم است آیین نامه ارتقاء و شیوه نامه‌های ترفیع و حضور استادان خانم به نحوی اصلاح گردد که بخشی از فعالیت‌های تربیتی ماده (۱) فرهنگی درنظر گرفته شده کسر واحد موظف و یا دورکاری بر اساس تعداد فرزندان و  لحاظ شود. بدیهی است با این اصلاحات فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در جریان خواهد بود.

احیای مهدهای کودک برای اساتید، دانشجویان و کارکنان در دانشگاه‌ها  از جمله دیگر پیشنهادات معاون بانوان سازمان بسیج اساتید کشور در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.
این استاد دانشگاه همچنین عنوان کرد: لازم است، قانون تسهیل ازدواج جوانان به صورت جدی پیگیری شده و خوابگاه‌های متاهلین در دانشگاه‌ها ساخته شود.

وی همچنین تاکید کرد: باید سقف اخذ دانشجوی ارشد و بویژه دکتری به گونه‌ای اصلاح شود که اساتید جوان و استادیاران هم بتوانند همزمان دانشجویان دکتری بیشتری یعنی  حداقل ٢ و ٣ دانشجوی همزمان داشته باشند. این گونه است که امکان جهش علمی مقدور خواهد بود.

واعظ جوادی در پایان از تلاش‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سه ماهه اخیر قدردانی کرده و  آمادگی معاونت بانوان سازمان بسیج اساتید کشور را برای جهت کمک به وزارت علوم در تحقق ارزشی وعلمی اهداف انقلاب اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

 
ارسال نظرات
آخرین اخبار