رئیس‌جمهور با اشاره به اهداف سفرش به ترکمنستان و شرکت در اجلاس سران اکو، گفت: ارتباط با همسایگان برای ما در اولویت قرار دارد و هدف این نشست نیز مروری بر اقدامات انجام شده در این سازمان است.
کد خبر: ۹۳۹۵۴۸۸
|
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه شنبه (۶ آذر ۱۴۰۰) و پیش از عزیمت عشق‌آباد، پایتخت کشور ترکمنستان برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو)، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف این سفر، گفت: ارتباط با همسایگان و کشور‌های منطقه برای ما در اولویت قرار دارد و هدف این نشست مروری بر اقدامات انجام شده در این سازمان است.

وی افزود: همچنین هدف دیگر دیدار‌های دوجانبه سران کشور‌های عضو است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه معتقدیم همکاری با کشور‌های همسایه می‌تواند در جهت ارتقاء مناسبات اقتصادی در منطقه بسیار مؤثر باشد، گفت: این همکاری‌ها هم برای جمهوری اسلامی ایران و هم برای کشور‌های منطقه، این نوع ارتباطات اقتصادی از طریق سازمان همکاری‌های اقتصادی، به صورت خاص بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیسی ادامه داد: در دولت همواره سیاست همسایگی را محور قرار دادیم که همواره در جهت رشد و ارتقاء آن برنامه داریم، نکته دیگر در سفر به عشق آباد، طبیعتاً نشست با مقامات و رئیس‌جمهور ترکمنستان و مسئولان عالی ترکمنستان خواهد بود.

وی تأکید کرد: ما و ترکمنستان دو کشور همسایه هستیم و ارتباطات بین دو همسایه وجود دارد، موضوع مهمِ گاز و ترانزیت و مسائل دیگری که بین دو کشور وجود دارد، از محور‌های گفتگو‌ها بین ما و ترکمنستان خواهد بود.

رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم که این سفر هم در جهت همکاری‌های منطقه‌ای و هم در جهت ارتباطات دوجانبه با کشور‌های منطقه بتواند صفر مؤثری باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها