نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: دولت و ملت برای رفع مشکلات پرستاران بسیج شوند و همگان باید در خدمت پرستاران باشند.
کد خبر: ۹۳۹۸۴۸۵
|
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، آیت الله «مصطفی علما» عصر چهارشنبه در دیدار تعدای از پرستاران بیمارستان‌های استان کرمانشاه با تبریک میلاد حضرت زینب کبری (س) افزود: پرستاران با اعتقاد و باور، وظیفه مقدس و شریف خود را انجام می دهند، زیرا این موقعیت تنها شغل نیست، بلکه عشق به انسانیت و اطاعت از فرمان خداوند متعال است.

وی با برشمردن خاطره ای از دوران کسالت امام خمینی (ره) گفت: در اوایل انقلاب و زمانی که امام راحل در بیمارستان بستری شدند، بعد از ترخیض از بیمارستان، با تشکر از خدمات پرستاران گفت؛ وقتی که مریض وارد بیمارستان می شود، بعد از خدا، تمام امیدش به پرستاران است و امیدوارم از همه بیماران مثل من پذیرایی کنید.

امام جمعه کرمانشاه، با برشمردن مشکلات شغل پرستاری تأکید کرد: انصافاً پرستاری خیلی سخت است، زیرا همه توان انسان را می گیرد، دولت و ملت با همه قدرت باید در خدمت پرستاران باشند، زیرا این پرستاران عزیز و بزرگوار با همه توان قریب به ۲ سال است دارند کار می کنند و وقت و انرژی می گذارند واین پرستار است که فرآیند بهبودی مریض را تسریع می بخشد.

وی، با برشمردن عظمت کار پرستاران تصریح کرد: اگر انگیزه بالای پرستاران نباشد هیچ‌گاه نمی شود خدمات پرستاران را با حقوق جبران کرد، زیرا این تلاش های پرستاران در راستای تعهد اولیه فطری است که از انسان گرفته شد.

آیت الله علما، با آرزوی علّو درجات برای شهدای مدافع سلامت اظهار داشت: این شهدای سلامت اعم از پزشک و پرستار این همه از خودگذشتگی را انجام دادند تا ما بتوانیم به سلامت در کنار خانواده خود زندگی کنیم، لذا باید بدانیم شهدای مدافع سلامت، شهدای همه مردم ایران هستند.

امام جمعه کرمانشاه با بیان عظمت حرکت حضرت زینب (س) در پرستاری از اسلام خطاب به پرستاران گفت: حضرت زینب (س) از اسلام و دین پرستاری کرد و امروز شما این اخلاق و رفتار را از آن حضرت آموخته اید، لذا اگر می بینیم پرستاران از خودگذشتگی و ایثار دارند، این از آموزه های اسلام و حضرت زینب (س) است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، با برشمردن خدمات و تلاش های گسترده پرستاران خاطرنشان ساخت: انصافاً پرستاران استان شاخص بودند، مطرح بودند و زحمت مضاعف کشیدند، ان شاالله که شما بتوانید در خدمت اسلام و انسان باشید.

آیت الله علما خطاب به پرستاران گفت: باید از همه شما تقدیر و تشکر کنیم، زیرا مقام معظم رهبری سفارش پرستاران را کردند، لذا باید بدانیم شما پرستاران سرمایه های بزرگ ملت هستید.

ارسال نظرات