تبریز- فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه اگر سلیمانی ها نبودند امروز ایران اسلامی وجود نداشت، گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی خصوصیات یک انسان کامل را داشت.
کد خبر: ۹۴۰۵۳۵۹
|
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج  آذربایجان شرقی، اصغر عباسقلیزاده در آیین دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا«س» شرکت عمران شهر جدید سهند، افزود: قران کریم در مقابل دشمنان سرسخت بودن و در برابر مومنین رئوف بودن را از خصوصیات انسان های کامل نام برده است که این دو خصوصیات در سردار سلیمانی نمود عینی داشت.
 وی دشمن شناسی را از دیگر خصوصیات بارز این شهید نام برد و ادامه داد: وقتی داعش با نام اسلام و شعار الله و اکبر و با هدف نابودی این دین قد علم کرد رهبر معظم انقلاب این فتنه را فهمید و سردار سلیمانی نابودی دشمن را یک تکلیف دانست و به مقابله با داعش پرداخت.

اگر سلیمانی ها نبودند امروز ایران اسلامی وجود نداشت
سردار عباسقلی زاده با اشاره به این که عده ای می گفتند سوریه به ما چه ربطی دارد و یا مدافعین حرم برای حمایت از بشار اسد به سوریه رفتند گفت: داعش نقشه نابودی اسلام را از هندوستان تا افریقا در سر می پروراند و با نام اسلام و به کام آمریکا قصد فتح عراق و سوریه و سپس ایران را داشت و اگر سلیمانی ها نبودند امروز ایران اسلامی وجود نداشت.
وی گفت: امروز دشمنان سردار سلیمانی نیز از وی با احترام یاد می کنند.
 معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در ادامه این آیین گفت: بعد از رحلت امام راحل تلخ ترین خبر شهادت سردار سلیمانی بود.
رحمتی افزود: شهید سردار سلیمانی به کمال رشد رسیده بود و امروز نمی توان جایگزینی برای وی پیدا کرد، چراکه سردار سلیمانی فردی استراتژیک و آشنا به تحولات منطقه بود.

اگر سلیمانی ها نبودند امروز ایران اسلامی وجود نداشت
وی در ادامه به شایعات فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در شبکه های اجتماعی مسایل زیادی مطرح می شود که اساسا دروغ است و باید قدر یادگاران دفاع مقدس و شهدای حرم را بدانیم.
معاون عمرانی استاندار افزود: نباید هر کوتاهی و قصور مسئولان را به مسائل دیگر ربط دهیم بویژه که در این مسایل منافع کشور مطرح باشد.
وی افزود: جوانان بحث های توسعه ای را سیاسی نکنند و باید وحدت و یکپارچگی را حفظ و از هرگونه تفرقه افکنی دوری کرد.
وی گفت: اگر به جوانان به اندازه توانایی، تجربه و تعهد او کار بدهیم قطعا نظام با قدرت و قوت خود ادامه می یابد.

فرماندار اسکو نیز در این مراسم از معاون عمرانی استاندار خواست با توجه به ظرفیت های گردشگری شهر سهند توجه ویژه ای به این شهر شود.
حسین فیروزی افزود: مردم شهر سهند در تمامی صحنه های انقلاب و فرهنگی حضور فعالی دارند.

در این آیین همچنین از کلیپ ام الشهدا، و کتاب «با بوی سیب می آید» حاوی خاطرات شهید ظهر عاشورا «شهید نومی گلزار» رونمایی و از خانواده های شهدای مدافع حرم شهید حامد جوانی، شهید وحید نومی گلزار، شهیدان مهدی پور و خلیل پورنهر تجلیل شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار