سردار فلاح زاده گفت: آنچه باعث شد ریشه همه کسانی که بر روی اسلام شمشیر کشیدن خشکانده شود حضور مالک اشترهایی چون سردار سلیمانی بود.
کد خبر: ۹۴۰۵۸۹۲
|
۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، سردار محمد رضا فلاح زاده جانشین فرمانده سپاه قدس شامگاه امروز در مراسم بزرگداشت سردار شهید سلیمانی و مرحوم آیت الله مصباح یزدی در حسینیه بزرگ سید محمدآقا یزد اظهار کرد: حضرت آیت الله مصباح یزدی آموزش یافته مکتب اهل بیت علیه السلام بود و در انقلاب اسلامی چه قبل از پیروزی و چه بعد از پیروزی از یاران صدیق امام راحل شناخته می‌شد و بعد از رحلت امام ایشان را به عنوان یار صمیمی رهبر معظم انقلاب می‌شناختند.

سردار فلاح زاده با بیان اینکه آیت الله مصباح مظلومانه زیست افزود: علمای ربانی دو وظیفه اصلی دارند یکی تفقه در دین و دیگری ترویج دین با بیان و قلم که آیت الله مصباخ در حوزه آموزش دین از دوران طفولیت تا اخر عمر و دیگری تفقه در دین که همیشه فعال و ذهنی پویا داشت.

وی تصریح: امام فرمود اگر علمای اسلام و این فق‌های بزرگوار نبودند معلوم نبود که دیگران چه چیزی را به نام اسلام به خورد توده‌ها می‌دادند بس بر ماست که از علمای ربانی تبعیت کنیم.

سردار فلاح زاده گفت: جوانان باید دو چیز را سرلوحه کار خود قرار دهند اول ارتباط با روحانیان و علمای ربانی به عنوان طبیان روح امت است همانگونه برای درمان بیماری نزد اطبا می‌رویم برای درمان و جلای روح باید به سراغ علما و روحانیون ربانی رفت.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به رشادت غرور مردان هشت سال دفاع مقدس اذعان کرد: چه مردان برزگی که دلیران برای این مرز و بوم جان دادند و حتی پیکر‌های آن‌ها پیدا نشد و پدران و مادارن ان‌ها ده‌ها سال است که در انتظار رسیدن خبری از فرزنداشان چشم به در دوخته اند و جا دارد مردم فاطمه وار و زینب گونه به دل مادران شهدا تسلی بدهند.

سردار فلاح زاده عنوان کرد: اسلام به آسانی به دست ما نرسیده است اگر شهدا و کسانی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی نبودند شکی نکنید که صدام تا خراسان پیشروی می‌کرد مگر طومار کویت را در ظرف چند ساعت در هم نپیچیدند؟

وی افزود: این سردار سلیمانی بود که فاتح خرمشهر و فاو و جزیره مجنون و حلبچه شد و بعد از جنگ هم فاتح کل سوریه، عراق و لبنان بود، اما یک بار منیت نکرد و حتی در مصاحبه‌های خود نام شهدا و فرماندهان دیگری را می‌اورد.

وی در بیان خاطره‌ای از سردار شهید سلیمانی گفت: روزگاری در سال ۸۴ از شهید سلیمانی برای حضور در یادواره شهدا در استان یزد دعوت شد مردم سوال می‌کردند این آقا کیست؟ نمی‌شد گفت ایشان فرمانده سپاه قدس است، اما ایشان را به عنوان فرمانده لشکرثارالله دوران جنگ معرفی می‌کردیم و اینگونه شهید سلیمانی در گمنامی برای خدا کار می‌کرد.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به رشادت‌های شهید سلیمانی بعد از دفاع مقدس گفت: او زمانی ماموریت یافت در شرق سیستان و بلوچستان دو برنامه را پیاده کند یکی تار و مار کردن اهداف شوم اشرار به سرکردگی امریکای جنایتکار و و دوم ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به مردمان شیعه و سنی مناطق محروم ان دیار که به یاری خدا در آن ماموریت هم سربلند بیرون امد.

سردار فلاح زاده تصریح کرد: تمام کسانی که در مقابل اسلام قدم عمل کردند در کرده خود راسخ بودند و در اوهام خود به کرده خود اعتقاد داشتند چه صدام که معقتد بود چند روزه تهران را خواهد گرفت چه داعش که مرز خود را تا بنگلادش روی نقشه ترسیم کرده بود.

وی گفت: آنچه باعث شد ریشه همه کسانی که بر روی اسلام شمشیر کشیدن خشکانده شود حضور مالک اشترهایی، چون سردار سلیمانی بود و حقیتا این مرد خداجو مالک اشتر وار پای اسلام و انقلاب جان خودش را در طبق اخلاص گذاشت.

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: مالک اشتر در فضیلت، تقوا، ورع، شجاعت و علم سرامد یاران بود و سردار سلیمانی نیز هم مرد نبرد بود، هم مردم دار بود و اعتقاد قلبی به ولایت داشت من قبلا هم گفتم اگر زودتر به این نزدیکی با حاج قاسم همنشین بودم خیلی بیش از انچه امروز هستم مردم داری می‌کردم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار