فرمانده کل سپاه در همایش تجلیل از دست اندرکاران طرح شهید سلیمانی:
سردار سلامی گفت: امروز با افتخار از جهاد بزرگ در عرصه سلامت سخن می گوییم و خانواده شهدای مدافع سلامت چشم و چراغ ملت ایران هستند.
کد خبر: ۹۴۰۶۷۶۸
|
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
سپاه و بسیج برای مقابله با بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمان بوده است
 

به گزارش خبرگزاری بسیج از سپاه تهران بزرگ، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش بزرگ تجلیل از عوامل و دست اندرکاران طرح بسیج ملی شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان سلامت که عصر امروز در سالن همایش های سران کشورهای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شهیدان مدافع سلامت حیات بخش هستند، آن ها بر حیات خود خط کشیدند که دیگران زنده بمانند.

وی با بیان اینکه جهاد دری از درهای بهداشت است که به‌ روی برخی از افراد باز می شود، ادامه داد: خانه شهدا معطر و معراج است، آن ها با شهادت به آرزوی خود رسیده اند اما خانواده شهدا، آرزوهای خود را بدرقه کرده اند، از همین رو جایگاه خانواده شهدا یک افتخار بزرگ است.

سردار سلامی گفت: هنگامی که یک پزشک در حال شفابخشی به بیماران است، نگاه او الهی و دست خداوند در دستان اوست و چراغ های امید با بازگشت هر بیمار به خانه روشن می شود و کودکان از یتیم شدن نجات پیدا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این شهدا نه تنها برای خانواده خود بلکه برای یک ملت افتخار آفریده‌اند و ما جز با فداکاری از سختی‌ها و بحران ها عبور نکرده‌ایم؛ سختی هایی که می توانست عزت یک ملت را بشکند اما مشکلات و سختی ها دو سیما دارد، هم می تواند عامل شکست یک جامعه باشد و هم می تواند علت سربلندی یک ملت باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان ‌کرد: در دفاع مقدس، جوانان این ملت به استقبال خطر رفتند و جای مرگ و زندگی را عوض کردند و شهادت را اوج جاودانگی یافتند و اگر فداکاری های آنان نبود سرنوشت کشور ما نیز همانند برخی از کشورها بود و اگر پرستاران و دختران ما به مبارزه با ویروس خطرناک نمی‌رفتند و جسم و جان خود را در معرض این خطر قرار نمی دادند، امروز جامعه ما با مشکلات طاقت فرسایی مواجه می شد و کرونا نیز همانند یک سلاح کشتار جمعی بوده است.

وی اظهار کرد: قدرت امیدبخشی، روح بخشی و … همان چیزی است که ما را در میدان مقابله با ویروس کرونا در جهان مفتخر کرده است و ما در مقابله با بیماری کرونا مشکلاتی همچون تحریم، جنگ همه جانبه روانی، محاصره اقتصادی، خشکسالی و … را تجریه کردیم و دشمن انتظار داشت ما مثل برگ خزان بر زمین بریزیم و دشمن در ابتدای شیوع ویروس کرونا شیپور شادی می دمید اما این ایران بود که پیروز شد و توانست بر بیماری کرونا هم غلبه کند.

سردار سلامی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در اروپا گفت: نمی‌خواهیم زخم زبان بزنیم اما می خواهیم دست خانواده های شهدای سلامت را ببوسیم و از آن ها تقدیر کنیم؛ این افتخار جامعه پزشکی ما است که در این نبرد جهانی پیروز شده است.

وی تاکید کرد: ما را اسلام و رهبری با پیوند قلب ها موفق کرد و شهادت یک مفهوم زینتی و تشریفاتی نیست و باید گفت که در شهادت از دست دادن جان مطرح است و این اسلام است که آن را مقدس می کند.

سردار سلامی گفت: دست فرمانده‌هان، پرستاران و پزشکان و خانواده معظم شهدای سلامت را می بوسم و تشکر می کنم؛ نباید از یاد برد که ما فقط به امنیت نمی اندیشیم، امنیتی زیبا است که با امنیت روانی و آرایش همراه باشد.

وی گفت: ما برای رفتن آماده ایم. امروز با افتخار از جهاد بزرگ در عرصه سلامت سخن می گوییم و خانواده شهدای سلامت چشم و چراغ ملت ایران هستند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ویروس کرونا هوشمندانه تغییر حالت می دهد، تصریح کرد: در این خط مقدم مقابله با بیماری کرونا در کنار کادر سلامت و مردم هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: زمانی که سیل در یکی از استان ها رخ می‌دهد از سراسر کشور برای کمک در آن منطقه حاضر می شوند و سپاه و بسیج هم در این زمینه تا به امروز خوش درخشیده و در کنار مردم بوده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار