حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: برای مقابله با جنگ فرهنگی باید قرارگاه فرهنگی تشکیل و همه قرارگاهی عمل کنیم.
کد خبر: ۹۴۰۶۸۰۹
|
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در دیدار با مسئول و جمعی از کارکنان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه انصار الرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: امیرکبیر کسی بود که مسئله ما می‌توانیم را در آن زمان مطرح کرد و برای انجام این مسئله تا پای جان خود ایستاد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، ابراز کرد:  تهاجمات گسترده‌ای از جمله تهاجمات فرهنگی داشته ایم، که از پیش از انقلاب شروع و به خصوص در بعد از انقلاب پس از شکست در جنگ نظامی، جنگ فرهنگی راه انداختند، توصیه قرارگاه فرهنگی را باید بفهمیم که این چه تعبیری است، به صورت ریشه‌ای باید بفهمیم یعنی چه؟


وی ادامه داد: در بخش‌های مختلف که به انجام امور، مثل ساختمان سازی، کشاورزی، دامداری و غیره، برابر طرح و نقشه انجام و به صورت زمان بندی شده در آن وعده، پروژه را تحویل می‌دهد، یکی از پروژه‌هایی که باید انجام شود مسلمانی است، هنگام ساخت یک ساختمان، وقتی استاد بنّا هرچه را بخواهد به دست او میرسد و نتیجه می‌شود که آن پروژه سر زمان خود به پایان می‌رسد، اما در کار فرهنگی اینگونه است؟


حجت الاسلام والمسلمین عبادی، بیان کرد:  افرادی که به صورت کارشناس از نظر دینی و فرهنگی در نیروی‌های نظامی رفته اند راندمان کاری آن‌ها موفق بوده است، خود نیروی نظامی به دلیل اینکه قانونمند عمل می‌کنند در کار‌های خود موفق اند، چه در نیرو‌های نظامی اسلامی یا غیر اسلامی، بسیاری از پیشرفت‌هایی که صورت گرفته کار نظامی‌ها است، در کنار صد‌ها امر بخشی کار فرهنگی است که یکی از موفقیت‌های که نیرو‌های نظامی دارند مدیریت آن است.

 

وی افزود: مدیریت به این دلیل در سلسله نظامی‌ها موفق است که از فردی که درجه دار است یا افسر این طور نیست که تماشاگر باشد یا به صورت تئوری مطالبی را یاد بگیرد و پای تخته بنویسد بلکه هر آنچه که باید بداند، میداند، و عمل می‌کند، همینگونه سال‌ها انباشته می‌شود و به صورت مهارتی می‌شود که تمام وجودش را پر می‌کند.

امام جمعه بیرجند گفت: به همین دلیل به هر نقطه‌ای که رسید مطابق با سن و درجه خودش، علم و تجربه دارد، همه اموری که می‌خواهد اداره کند، خودش گذرانده است لذا افرادی که از جهت فرهنگی و اعتقادی به نیرو‌های نظامی وارد شده اند، رمز موفقیت آن‌ها این است که هر دستوری می‌دهد عمل می‌شود، حالا علامه باشد یا حضرت نوح (علیه السلام)، وقتی دستور عمل نشود فایده‌ای ندارد.


وی ادامه داد: نه تنها در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج که برخواسته از انقلاب اسلامی است بلکه حتی ارتش و نیروی انتظامی که از قبل بوده نیز پا به پای همدیگر برای انقلاب اسلامی جانفشانی می‌کنند و دلیل آن این است که دستورات ضمانت اجرا دارد، اینجاست که رهبرمعظم انقلاب اسلامی فرموده اند در امور فرهنگی قرارگاهی عمل کند، قرارگاه یک کلمه نظامی است و این جمله حکیمانه‌ای است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در ادامه گفت: این مسئله باید تبیین شود که از زمانی که اسلام بعد از پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) افرادی بر سرکار بوده اند که اسلام ضمانت اجرا نداشته است، امثال معاویه و عبدالملک مروان که اسلام را پیاده نمی‌کردند، حتی بعد از انقلاب اسلامی فردی بود که می‌گفت ما که نمی‌توانیم مردم را به زور به بهشت بفرستیم، حالا اختلاص، حقوق نجومی و دزدی شد عیبی ندارد، تو نماز بخوان، انقلابی هستی، اینکه نمی‌شود.


وی ادامه داد: آنچه در انتخابات امسال رخ داد از پیروزی در بهمن ۵۷ مهم‌تر است، با اینکه شهید دادیم و کلی معجزه شد، اما این حماسه مهم‌تر بود چرا که مردم در سال ۵۷ نسبت به اینچنین انقلابی تجربه نداشتند، انقلاب‌های فراوانی رخ داد، اما بعد از چند سال از بین رفت، اما در انتخابات امسال آنچه رخ داد بر اساس باور است، هم در داخل کشور که مردم با صبر انقلابی در برابر همه مشکلات صبور بودند و هم در خارج از کشور که بسیاری از کارشناسانشان غربی باور دارند که رفتنی هستند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، ابراز داشت:  دلیل بعدی اینکه این انتخاب مهمتر است این است که رئیس جمهور ایران اسلامی کسی که انواع و اقسام مسائل از جمله حقوقی، اجتماعی و خانوادگی را در این بیش از ۴۰ سال دیده و همه این سختی‌ها را گذرانده و کلاه سرش نمی‌رود، رئیس مجلس شورای اسلامی اکنون کسی است که مسئولیت‌های مختلف داشته در نیروی انتظامی و شهرداری بوده و ریز مسائل و مشکلات مردم را می‌داند، رئیس قوه قضائیه نیز کسی که از ۲۵ سال پیش که شهردار وقت تهران را محاکمه می‌کرد، می‌گفتند این آقا (حجت الاسلام اژه ای) یک نقطه ضعف ندارد.

وی افزود: لذا است که بر تدبیری که دارید، قرارگاه فرهنگی درست کرده و مردمی که برای انقلاب و اسلام هزینه‌ها داده اند، حال باید قرارگاهی عمل کنیم، یعنی اینطوری نباید باشد که بگوییم شد شد نشد نشد، اینطور نیست، در بازار، مدرسه یا هرجایی که باشد دستوری که داده شود باید عمل شود، اگر این فرصت سوخته شود که امکان سوختنش است دیگران از ما طلبکار خواهند بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، بیان کرد: اگر به صورت قرارگاهی عمل شود باید به افراد یادآوری شود که ما مسلمانیم و در مسلمانی غش کاری، گران فروشی، سوء استفاده در ادارات و پارتی بازی نداریم و قرارگاه باید جلوی آن‌ها را بگیرد، اینکه نیم شود بگوییم دولت یا انقلاب جلوی این کار‌ها را بگیرد، انقلاب برای مردم است، انقلاب که از خارج نیامده است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی در پایان، بیان کرد:  کار‌هایی که خراب است از عکس العمل ما انسان‌ها است، روزگار عمل خود ما مردم است، انقلاب خواسته‌های مردم است که باید انجام شود، امروز اگر خود ما درست شویم ما هیچ مشکلی نداریم، این مشکلات آثار شوم عمل ما است، حال باید به دنبال طرح‌هایی رفت که قرارگاهی عمل کنیم.

 

ماموریت‌های سپاه بستری برای حاکم کردن فرهنگ اسلامی در جامعه است

حجت الاسلام کمالی مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (علیه السلام) در این دیدار ضمن قدردانی از نماینده، ولی فقیه در استان گفت: مجموعه سپاه به دنبال انجام ۵ ماموریت مهم از جمله مبارزه تهدیدات سخت در عرصه نظامی، مقابله با تهدیدات نیمه سخت، مقابله با تهدیدات در عرصه جنگ نرم، تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی و تربیت نیرو‌های انقلابی و مومن است.

وی اظهار داشت: تمام ماموریت‌های سپاه و بسیج بستری برای رسیدن به عمق بخشی داخلی، باید و نباید‌های قرآنی و حاکم کردن فرهنگ اسلامی در جامعه استان و بدنه بسیج است.

حجت الاسلام کمالی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در معرض تهدیدات فراوانی قرار دارد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: دشمنان در عرصه‌های مختلف به ما حمله کردند خصوصا در خاکریز‌های فرهنگی که بایستی در این زمینه کار فرهنگی انجام شود. لذا نماز جمعه یک قرارگاه فرهنگی است.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار