امام‌جمعه اراک گفت: به‌کارگیری غیرت دینی برای امیدآفرینی و پیشرفت جامعه در همه بخش‌ها یک ضرورت است و همه وظیفه‌دارند به رسالت‌ها و مأموریت‌های خود به‌خوبی عمل کنند.
کد خبر: ۹۴۰۶۹۱۵
|
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی،آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی در مصلی بیت‌المقدس اراک گفت: از نهم دی تا نوزدهم دی‌ماه ایام بزرگ و حماسی در کشور داشتیم که محوریت آن حضرت فاطمه زهرا(س) بود و در طی ایام گذشته مردم با حضورشان در صحنه و برگزاری برنامه‌های حماسی علاوه بر اینکه ارزش‌های اسلامی در کشور احیا شد. فرهنگ فاطمی و مکتب شهید سلیمانی بار دیگر در کشور بازخوانی شد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: شناخت فرصت ها و بهره گیری از آنها برای پیشرفت و اعتلای اسلام و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی یک ضرورت مهم است و ائمه جمعه باید این مسائل را برای مردم به خوبی تبیین کنند.

وی ادامه داد: حضور مردم در صحنه های انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه برای ایران اسلامی عزت آفرین و مایه سربلندی و پیشرفت است سیلی محکمی بر دشمنان نواخت و توطئه های دشمنان را خنثی می کند و لذا تقویت اراده های عمومی برای حضور مقتدرانه در صحنه یک ضرورت محسوب می شود.

امام جمعه اراک افزود: تبدیل تهدیدات به فرصت های بزرگ از ضرورت های مهم گام دوم انقلاب اسلامی است و ائمه جمعه باید فرصت ها را برای مردم و مسئولین به خوبی تشریح و تبیین کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نقش آفرینی ائمه جمعه در مدیریت بیماری کرونا در استان بسیار قابل توجه بود و مجموعا استان مرکزی در نهضت کمک مومنانه و حل مشکلات کرونا خوش درخشید و بار دیگر در آزمونی بزرگ موفق عمل کرد.

وی ادامه داد: ائمه جمعه خادمان فداکار ملت ایران هستند که مجاهدانه و با رویکرد مردمی و ساده زیستی همواره در کنار مردم هستند و با فداکاری و تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات در صحنه هستند.

دری نجف آبادی بیان کرد: نقش آفرینی ائمه جمعه در صحنه های بزرگ انقلاب اسلامی یک ضرورت است و کشتی بزرگ انقلاب اسلامی با هدایت های مقام معظم رهبری و انسجام همه جانبه باید با قوت و مقتدرانه حرکت خود را به سمت آرمان های بزرگ طی کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه آمادگی برای مناسبت های پیش رو در بهمن ماه خصوصا ایام الله دهه فجر مورد توجه ائمه جمعه و همه دستگاه ها باشد افزود: رویکرد ائمه جمعه در این ایام امیدآفرینی و وحدت ملی برای سنگربانی و صیانت از ارزش های اسلامی و آرمان های انقلاب باشد.

امام جمعه اراک گفت: به کارگیری غیرت دینی برای امیدآفرینی و پیشرفت جامعه در همه بخش ها یک ضرورت است و همه وظیفه دارند به رسالت ها و ماموریت های خود به خوبی عمل کنند.

وی توجه به مسئله خانواده، جمعیت و جلوگیری از مسئله نامتعارف مهاجرت را وظیفه ملی و همگانی عنوان کرد و ادامه داد:  همه دستگاه های نظام اسلامی باید در این راستا برنامه محور باشند و رویکرد کلیه برنامه ها باید تقویت بنیان خانواده باشد.

دری نجف آبادی گفت: تبیین دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب اسلامی در ایام پیش رو اولویت مهم ائمه جمعه و دستگاه های کشور باشد چراکه به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری در همه بخش ها خلق شده که باید برای مردم و نسل جدید جامعه تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، دستاوردها و خدمات نظام اسلامی باید به مردم معرفی شود و ائمه جمعه در این فرآیند نقش برجسته‌ای دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: میانگین امید به زندگی پیش از انقلاب ۵۴ سال بود اما اکنون این مهم به ۷۸ سال رسیده و از طرفی مجموع جمعیت کشور پیش از انقلاب کمتر از ۳۵ میلیون نفر بود و اکنون به بیش از ۸۰ میلیون رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۷ درصد جمعیت کشور باسواد بودند و اکنون بیش از ۹۴ درصد جمعیت کشور با سواد هستند و بیش از پنج میلیون نفر در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل هستند که این دستاوردهای ارزشمند باید در جامعه تشریح و تبیین شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها