دلیری با اشاره به اینکه سه شهرستان اراک، خمین و شازند، بالاترین نرخ بیکاری را در استان مرکزی دارند گفت: کارگروه ویژه اشتغال در سه شهرستان مذکور تشکیل‌شده و همه تلاش‌ها برای کاهش نرخ بیکاری در آنها به کار گرفته‌شده است.
کد خبر: ۹۴۰۶۹۲۰
|
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی، سام دلیری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی گفت: استان مرکزی، استانی با پیشینه صنعتی است و نرخ بیکاری آن بین هفت و هفت تا هفت و ۹ دهم درصد است که سه شهرستان اراک، خمین و شازند، بالاترین نرخ بیکاری را در استان مرکزی دارا هستند.

دلیری اظهار کرد: کارگروه ویژه اشتغال در سه شهرستان مذکور تشکیل شده و همه تلاش‌ها برای کاهش نرخ بیکاری در آنها به کار گرفته شده است.

وی ادامه داد: نیاز است بانک‌های عامل در راستای جذب اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ تلاش مضاعفی به کارگیرند زیرا فرصت زیادی تا پایان سال باقی نمانده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: عاملیت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران است که عملکرد خوبی داشته‌ اند و ۵۰ درصد از معرفی شدگان به بانک‌های عامل در خصوص مشاغل خانگی تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند اما انتظار است تا فرصت باقی مانده تا پایان سال سرعت بیشتری گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها