استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اداره آب و فاضلاب با تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی در شهر زرآباد واقع در جنوب استان مستقر شده و توسعه شبکه آب و فاضلاب این شهرستان را در دستور کار قرار دهد.
کد خبر: ۹۴۰۷۴۰۹
|
۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از زاهدان، حسین مدرس خیابانی در نشست اختصاصی بررسی مشکلات زرآباد و لاشار اظهارداشت: با تامین زمین توسط فرمانداری؛ مجتمع دادگستری، بهزیستی، تامین اجتماعی، ثبت اسناد و املاک، هلال احمر و راه و شهرسازی در شهرستان لاشار مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث پایگاه هلال احمر لاشار اختصاص یافت خاطرنشان کرد: این پایگاه تا پایان سال تجهیز و آماده بهره‌برداری می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با پیگیری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مرکز مدیریت جامع سلامت لاشار نیز بایستی مستقل شود.

وی بیان کرد: با توجه به موافقت ضمنی وزیر نیرو در سفر به استان برای تامین اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی به پروژه‌های اولویت‌دار، پروژه های این ۲ شهرستان برای بهره مندی از این محل معرفی شود.
مدرس خیابانی تصریح کرد: شرکت ارتباطات و فناوری استان پیگیری لازم جهت استقرار سایت ایرانسل در مناطق فاقد آنتن دهی شهرستان‌های زرآباد و لاشار را انجام دهد.

وی همچنین بر ساخت ناحیه صنعتی در شهرستان‌های زرآباد و لاشار، آغاز پروژه‌های راهسازی هبودان در شهرستان لاشار، پیگیری فرمانداری لاشار مبنی بر احداث دو کارخانه کارتن سازی و کارخانه رب گوجه فرنگی از سوی بخش خصوصی و تامین زمین و اعتبار لازم به منظور احداث ۲ زمین چمن در ۲ روستا از شهرستان های لاشار و زرآباد تاکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین شبانه روزی شدن درمانگاه‌های شهرستان زرآباد تا دهه فجر را مورد تاکید قرار داد و استقرار شبکه بهداشت و درمان، اداره آموزش و پرورش و بنیاد مسکن این شهرستان را خواستار شد.

وی همچنین گفت: مجوز فعالیت برای لنج‌های فاقد مجوز در دستور کار شیلات استان قرارگیرد.

مدرس خیابانی تصریح کرد : اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نسبت به ساخت مرکز آموزش صنایع دستی در زرآباد تا فروردین ۱۴۰۱ اقدام کند.

وی با تاکید مجدد بر رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان های زرآباد و لاشار گفت: استقرار دکل اپراتور در محل بندر شهید رضایی زرآباد، گمرک بندر شهید رضایی و تعیین حریم دریایی هرچه زودتر بایستی به نتیجه برسد.

شهرستان زرآباد واقع در جنوب سیستان و بلوچستان و هم مرز با استان هرمزگان در بارندگی های اخیر دچار خساراتی شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار