بارش بی سابقه ۹۵ میلیمتر باران آنهم تنها در چند ساعت در بخش کلات مورموری شهرستان آبدانان در استان ایلام به طغیان رودخانه فصلی این بخش منجر شد و آبگرفتگی اماکن مسکونی و تجاری را در پی داشت.
کد خبر: ۹۴۰۷۵۰۹
|
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج،بارش سیلابی باران باعث شد تمامی پل های این منطقه به زیر آب برود و به تعداد زیادی از منازل مسکونی، اماکن تجاری، احشام مردم و زیرساخت های بخش مورموری خسارت وارد شود.

سیل در این بخش خسارت جانی به همراه نداشت اما به گفته مسوولان علاوه بر منازل، مزارع، انبارهای علوفه، خودروها و ادوات کشاورزی روستاییان نیز دچار خسارت شده است که رقم دقیق آن هنوز مشخص نیست.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام، پس از بروز حادثه بلافاصله تیم های امدادی شهرستان های آبدانان و دهلران به منظور امدادرسانی و تخلیه آب منازل به منطقه اعزام شدند.

مسعود دمان بخشدار کلات مورموری نیز اعلام کرد: با فروکش کردن نسبی آب هم اکنون همه دستگاه های خدمات رسان با تمام توان مشغول ارائه خدمت به اماکن خسارت دیده هستند.

وی تاکید کرد: ستاد بحران شهرستان آبدانان نیز تشکیل شده است و همه دستگاه ها در آماده باش قرار دارند.

تشکیل نشست اضطراری مدیریت بحران با حضور استاندار ایلام

همچنین نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران بامداد شنبه ۲۵ دی ماه با حضور استاندار ایلام به منظور بررسی ارزیابی اولیه وضعیت سیل و آبگرفتگی منازل در بخش کلات مورموری شهرستان آبدانان تشکیل شد.

حسن بهرام نیا استاندار ایلام در این نشست بر ضرورت آمادگی دستگاه های امدادی و خدماتی و اعزام تیم های عملیاتی به محل تاکید کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه های امداد و نجات در استان به حال آماده باش کامل درآمده اند، گفت: بلافاصله چند تیم امداد و نجات به منطقه اعزام شده است.

استاندار ایلام با اشاره به حجم بی سابقه بارش در بخش مورموری، افزود: نزدیک به ۹۵ میلیمتر باران ظرف چند ساعت باعث آبگرفتگی معابر و خسارت به برخی از زیرساخت ها و منازل مسکونی شده است.

بهرام نیا یادآور شد: این سیل خسارت جانی نداشته است اما در اثر بارش سیل آسا خسارت مالی به بار آمده است که در حال برآورد آن هستیم.

به گزارش بسیج، سیستم بارشی از شامگاه پنجشنبه وارد استان شده و فعالیت آن به تناوب تا روز دوشنبه ادامه دارد.

به‌ گفته سرپرست مدیریت بحران استانداری ایلام، تیم های امدادی تمامی دستگاه های عضو ستاد بحران و کمیته پیشگیری استان در پی این هشدار هواشناسی در وضعیت آماده باش قرار دارند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار