معاون وزیر خارجه یمن ضمن انتقاد از مواضع شورای امنیت سازمان ملل متحد در قبال جنگ علیه این کشور، گفت: نقش شورای امنیت به فریب افکاری عمومی و اعلام همبستگی با متجاوزان تبدیل شده است.
کد خبر: ۹۴۰۷۵۳۴
|
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، «حسین العزی» معاون وزیر خارجه یمن سخنانی را در انتقاد از مواضع این شورا در قبال جنگ علیه این کشور، مطرح کرد. وی در این خصوص گفت: نقش شورای امنیت به فریب افکاری عمومی و اعلام همبستگی با متجاوزان تبدیل شده است.‌

بر اساس این گزارش، این مقام یمنی در ادامه افزود: متأسفانه شاهد آن هستیم که شورای امنیت با این سطح از ذلت و حقارت به اعلام همبستگی با قاتلان، متجاوزان و ناقضان قوانین بین المللی مبادرت می ورزد.

العزی عنوان کرد: حفاظت و حراست از حاکمیت ملی یمن و احترام به آن برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. لازم است به حریم آب‌های منطقه‌ای یمن احترام گذاشته شود. ما این حق را داشتیم که کشتی نظامی امارات را مورد هدف قرار دهیم اما چنین کاری نکردیم و تنها به توقیف کشتی مذکور بسنده کردیم.

پیشتر «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیان جزئیات عملیات توقیف کشتی نظامی امارات گفته بود: نیروهای یمنی از چند هفته قبل فعالیت‌های این کشتی نظامی در آب‌های یمن را زیر نظر گرفته بودند. این کشتی در حال انجام اقدامات خصمانه در آب‌های یمن بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآور شد: ما پس از توقیف این کشتی انواع و اقسام تسلیحات و تجهیزات نظامی را از آن کشف و ضبط کردیم. تصاویری از این تسلیحات و تجهیزات به زودی منتشر می‌شود تا افکار عمومی بدانند امارات چه تسلیحاتی را برای کشتار مردم یمن ارسال کرده بود.

وی عنوان کرد: تمامی این تسلیحات تنها برای کشتار مردم یمن ارسال شده بودند. نیروی دریایی در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های خود در دفاع از آب‌های منطقه‌ای یمن، اقدام به توقیف کشتی متجاوز امارات کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح تصریح کرد: ما پیشتر نیز به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داده بودیم که در صورت تشدید تنش‌ها، عملیات منحصر به فردی را علیه آن انجام می‌دهیم. اکنون نیز همان هشدار را بار دیگر تکرار می‌کنیم.

یحیی سریع اظهار داشت: ما گزینه‌های مناسبی را برای پاسخگویی به اقدام ائتلاف سعودی در تشدید تجاوزات خود علیه ملت یمن در اختیار داریم. بنابراین، بهتر است ائتلاف سعودی دست از حماقت بردارد.

وی تأکید کرد: اگر ائتلاف سعودی همچنان بر تداوم تجاوزات خود علیه یمن اصرار داشته باشد، نیروهای زمینی و هوایی یمنی در مکان‌هایی دورتر از آنچه که پیشتر دیده‌اند، آنها را غافلگیر خواهند کرد. جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن بالاخره روزی متوقف خواهد شد و سرنوشتی جز شکست در انتظار این ائتلاف نیست.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار داشت: به ائتلاف سعودی درباره هرگونه هدف قرار دادن کشتی نظامی توقیف شده هشدار می‌دهیم، چرا که هنوز هم شخصیت‌هایی با تابعیت‌های مختلف در کشتی حضور دارند.

این شخصیت نظامی یمن در پایان تصریح کرد: نیروهای مسلح یمن همچنان به دفاع از یمنی‌ها ادامه می‌دهند. تا زمانی که تجاوز و محاصره پایان نیابد و آزادی و استقلال برای یمنی‌ها محقق نشود، عملیات‌های منحصر به فرد یمنی‌ها ادامه خواهد یافت.

ارسال نظرات
پر بیننده ها