سرهنگ «ذوالفقاری» گفت: نهمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت در شهرکرد با هدف تجلیل و تکریم مادران و همسران شهید برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۴۰۷۶۰۰
|
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری، سرهنگ «منوچهر ذوالفقاری»، گفت: سالگرد وفات حضرت ام البنین (سلام الله علیها) روزی است که به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا در تقویم کشورمان به ثبت رسیده است.

وی افزود: این روز برای قدردانی از بانوانی است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و با پیروی از حضرت ام البنین (سلام الله علیها ) در هشت سال دفاع مقدس با پشتیبانی از همسران و فرزندان برومند خود آن‌ها را برای حضور در جبهه‌های حق علیه باطل آماده می‌کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اگر ایثار، شجاعت، صبر و پایداری این شیر زنان ایران زمین نبود، خدا می‌دانست چه بر سر نهال نو پای انقلاب اسلامی می‌آمد.

ذوالفقاری گفت: فرزندان تربیت شده در دامن همین شیر زنان بودند که برای دفاع از خاک مقدس این سرزمین در مقابل دشمن تا دندان مسلح سینه سپر کرده تا ذره‌ای از آن به دست نااهلان نیفتد. همانگونه که حضرت ام البنین (سلام الله علیها) چهار فرزند خود را در واقعه کربلا از دست داد، اما سنگینی این مصیبت نتوانست ایشان را از پای درآورد، فراوانند مادرانی که در کربلای جنوب و غرب ایران چندین فرزند خود را تقدیم کرده، اما همچون کوهی استوار همچنان آماده هرگونه دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: به همین مناسبت از تاریخ ۲۶ دی تا ۳ بهمن برنامه‌های متنوعی در سطح استان انجام می‌شود که می توان به برگزاری نهمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در شهرکرد اشاره کرد که در روز ۲۶ دی با هدف تجلیل و تکریم مادران و همسران شهید در شهرکرد برگزار می‌شود.

ارسال نظرات