مسوول ستاد مردمی جشنواره عمار در استان فارس از آغاز به کار دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در این استان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۰۷۶۵۸
|
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، مریم ستوده مسوول ستاد مردمی جشنواره عمار در استان فارس اظهار داشت: جشنواره مردمی فیلم عمار یک جشنواره سینمایی ایرانی است که اولین دوره این جشنواره در سال ۸۹ و در سالگرد حماسه‌ نهم دی ماه برگزار و حدود بیست اثر، هم‌زمان در ۳۰ نقطه از کشور اکران شد.

 
وی افزود: دی ماه هر سال ایران اسلامی و برخی کشورهای مسلمان این رویداد مهم را شاهد هستند و تاکنون بسیاری از استعدادهای ناشناخته یا گمنام و فیلم‌سازان جوان از طریق جشنواره عمار شناسایی و معرفی شده اند.

ستوده، فعالیت‌های متنوع و مستمر جشنواره عمار را بسیار موثر و موفق ارزیابی کرد و گفت:  با برنامه ریزی و ظرفیت سنجی دبیرخانه جشنواره در تهران و همراهی قابل تحسین ستادهای استانی و فعالیت منسجم اکران‌کنندگان، دامنه فعالیت جشنواره عمار بسیار گسترده‌تر از قبل شده است و در حال حاضر جشنواره عمار نقش بسیار مهمی در شبکه توزیع سینمای ایران دارد.
 
مسؤول ستاد اکران جشنواره عمار در استان فارس گفت: چرخه اکران عمار در طول سال و در مناسبت‌های مختلف و حتی روزهای عادی در حال فعالیت است و اکران‌های مردمی در اکثر نقاط استان فارس نیز در مساجد و حسینیه‌ها، سالن‌های نمایش و مدارس و دانشگاه‌ها و حتی نقاط صعب العبور و روستاهای دوردست و در میان عشایر، در قالب سینما مردم جریان دارد و آثار مختلف و پر محتوای موجود در جشنواره به صورت حضوری یا آنلاین با هماهنگی ستادهای اکران نمایش داده می‌شود.
 
ستوده خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برپایی جشنواره عمار فراهم شدن بستری مناسب برای کار فرهنگی است. براین اساس اکران‌کننده می‌تواند طبق صلاحدید و امکانات خود از برنامه‌هایی مثل نمایشگاه کتاب، سخنرانی، جلسه نقد، شعرخوانی، خاطره گویی، کتابخوانی و هر برنامه فرهنگی دیگری که مناسب است، بهره ببرد و آثار را برای مردم به نمایش بگذارد.
اکران کننده جشنواره عمار، عنوان اکران‌کننده را افتخاری در کنار تمام فعالیت‌های فرهنگی خود برشمرد و گفت: خانواده بزرگ اکران‌کنندگان عمار، با عشق و تعهد نسبت به سینمای انقلاب و با تحمل مشکلات فراوان، خستگی و دشواری‌ها را به جان می‌خرند تا امر رهبر انقلاب(مد ظله العالی) که گامی مهم در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی است، بر زمین نماند و سینمای انقلاب به جایگاه حقیقی خود دست یابد.
 
ستوده اظهار داشت: در استان فارس افراد مختلفی به عنوان اکران‌کننده در حال فعالیت می‌باشند که در این جمع چهره‌های مختلف فرهنگی مذهبی، اساتید دانشگاه، دانشجو، طلبه، دانش‌آموز و پدران کارمند و کارگر و مادران خانه دار نیز حضور دارند و این تنوع و مشارکت همگانی برگرفته از مردمی بودن جشنواره عمار است و همه مردم خود را در قبال این رویداد مهم فرهنگی مسؤول می‌دانند و رشد و موفقیت جشنواره نیز به یک نفر یا یک گروه خاص محدود نمی‌شود و نمونه بارز فعالیت و تلاش مردم برای مردم است.
 
رابط اکران جشنواره عمار در استان فارس در ادامه گفت: اکران‌های مردمی به دو صورت رایگان و بلیتی انجام می‌شود که بسیاری از آثار با تأیید دبیرخانه تهران و صلاحدید تهیه‌کنندگان، که این هم نوعی جهاد فرهنگی است، به صورت رایگان و یا بلیت اختیاری اکران می‌شود.
مریم ستوده ضمن ابراز تاسف از کمرنگ شدن فعالیت‌های حضوری ستاد اکران استان فارس در شرایط کرونایی تصریح کرد: به لطف خداوند و با توجه به بهبود وضعیت، فعالیت‌های حضوری در استان آغاز شده است و از یک ماه پیش تا کنون نیز بسیاری از دوستان ما در سراسر استان فارس، مشغول به اکران فیلم سینمایی منصور می‌باشند. 
 
وی در ادامه افزود: امسال نیز مانند دوره‌های گذشته جشنواره در تهران برگزار شد و آثار برگزیده در سینما فاسطین تهران و همزمان و به صورت آنلاین نیز در سراسر کشور به نمایش درآمد و از برگزیدگان بخش‌های پویانمایی، فیلم ما، فیلمنامه، نماهنگ و برنامه تلویزیونی تقدیر شد.
ستوده بیان داشت: در جشنواره امسال آثار زیادی از استان فارس حضور داشت و داوری شد که در این میان مستند بلوار اتحاد به کارگردانی صادق زارع و تهیه کنندگی سید حامد ترابی از شیراز، برنده لوح افتخار در بخش نقد درون گفتمانی دوازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمارشد و امیدواریم این موفقیت‌ها با توجه به ظرفیت عظیم استان فارس و سومین حرم اهل بیت(ع)، روز افزون باشد.
 
مسؤول ستاد جشنواره عمار در استان فارس به  برگزاری برنامه های جشنواره دوازدهم در سطح استان اشاره کرد و گفت: با رابطین ستادهای جشنواره عمار در شهرستان‌های مختلف استان در حال رایزنی و برنامه ریزی برای برگزاری افتتاحیه جشنواره دوازدهم و نمایش آثار هستیم، از ابتدا تصمیم بر برگزاری برنامه بعد از تهران بود و طی چند روز آینده زمان قطعی افتتاحیه‌های استان فارس و نحوه اکران آثار، اطلاع رسانی می‌شود.
منبع: شیرازه
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار