در آیین تجلیل از دانش آموزان دبستان مولوی وردنجان بیان شد؛
آیین تجلیل از دانش آموزان دبستان مولوی وردنجان که به طور منظم هرهفته در نماز جمعه شرکت می‌کنند با حضور امام جمعه وردنجان برگزارشد.
کد خبر: ۹۴۰۸۱۷۷
|
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام محمدی در آیین تجلیل از دانش آموزان دبستان مولوی وردنجان که به طور منظم  هرهفته درنماز جمعه شرکت می‌کنند گفت:نماز جمعه قلب تپنده فرهنگی شهر و مرکز گفتمان سازی، جریان‌سازی و موج آفرینی فرهنگی، دینی، سیاسی و اجتماعی در هر منطقه است.

وی اظهار کرد: نماز جمعه مرکز وحدت و اجتماع مومنین است، یعنی در روز جمعه مومنین دور هم در محل برگزاری نماز با شکوه و عبادی سیاسی جمعه جمع می شوند و دل های خود را به هم نزدیک تر می کنند و باعث انس، مودت ،الفت، صفا، وحدت و صمیمیت بیشتر مومنین می‌شود.

امام جمعه وردنجان، با بیان اینکه وظیفه اصلی ائمه جمعه تقویت مسائل اعتقادی و بنیه دینی و بصیرت افزایی در جامعه است، گفت: با این حال بخش عمده فعالیت های امام جمعه در طی هفته مربوط به رسیدگی مسائل و مشکلات مردم است.

حجت الاسلام محمدی، با تأکید بر لزوم جذب دانش آموزان به نمازجمعه و مساجد خاطرنشان کرد: اگر ایمان قلبی باشد  فرد در هر شرایطی به وظیفه دینی خود عمل می کند.

وی افزود: باید انگیزه‌های دینی نوجوانان تقویت و اهمیت جایگاه نماز جمعه و مسجد برای آنان تبیین شود و برای تحقق آن، مربی همه جا هم پای دانش آموزان باشد.

در پایان با حضور مدیر و فرهنگیان دبستان مولوی شهر وردنجان از دانش آموزان تجلیل شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار