عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله پس از پاسخ موشکی و پهپادی یمن به تجازوات امارات اعلام کرد که «عملیات دیروز تنها یک شروع در عمق خاک امارات بود».
کد خبر: ۹۴۰۸۲۵۷
|
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، «محمد البخیتی» عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به فرودگاه‌های دبی و ابوظبی را نقطه شروع پاسخ خود در عمق خاک امارات دانست و گفت: ما به ابوظبی درباره ادامه تجاوزات هشدار می‌دهیم.

البخیتی که با المیادین گفت‌وگو می‌کرد، افزود: امارات بر تجاوزات خود به یمن پافشاری کرد، این در حالی است که ما به این کشور فرصت دادیم تا به تدریج از یمن عقب‌نشینی کند.

وی با تأکید بر لزوم خروج امارات از یمن افزود: عربستان سعودی امارات را در یمن درگیر کرد و پس از مأیوس از جنگ یمن، بسیاری از استان‌ها را تحویل امارات داد.

عضو دفتر سیاسی انصارالله تصریح کرد: امارات قبل از عربستان سعودی و پس از آنکه یمن توانایی‌های موشکی خود را توسعه داد، حمله یمن را تجربه کرده بود.

البخیتی گفت: عملیات «طوفان یمن» پیامی صریح به همه کشورهای متجاوز و هر کشوری است که به مشارکت در جنگ یمن فکر می‌کند.

وی اضافه کرد: امارات درباره یمن اشتباه محاسباتی کرد و اکنون حقیقت توانایی ما برای اماراتی‌ها روشن شده است.

عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله افزود: در عملیات طوفان یمن مکان‌های حساسی هدف قرار گرفت و ما اهداف حساس‌تری در امارات داریم.

محمد البخیتی گفت: همه اهداف حساس امارات در تیرس موشک‌ها و پهپادهای یمن قرار دارند. دایره حملات یمن در امارات گسترش خواهد یافت و ما بانک اهداف نظامی را توسعه خواهیم داد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب در تشریح عملیات «طوفان یمن» در امارات گفت که نیروهای مسلح یمن در این عملیات فرودگاه‌های دوبی و ابوظبی و نیز پالایشگاه نفت در المصفح ابوظبی یکی از مراکز مهم و حساس این کشور را مورد هدف قرار دادند.

وی تأکید کرد که این عملیات با استفاده از پنج فروند موشک بالستیک و شمار زیادی از هواپیماهای بدون سرنشین انجام شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار