به همت بسیج جامعه پزشکی استان، طرح خانه به خانه واکسیناسیون فلج اطفال در مناطق عشایری شهرستان نیمروز اجرا شد.
کد خبر: ۹۴۰۸۳۴۷
|
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در زاهدان با بیان اینکه خدمت بی منت در راستای حمایت و حفاظت از سلامت جامعه توسط بسیجیان جامعه پزشکی استان با قوت در دستور کار است، بیان کرد: بسیج جامعه پزشکی استان در ادامه رزمایش کمک های مومنانه و اجرای طرح شهید سلیمانی و رهنمون، اقدام به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اجرای هر چه بهتر طرح واکسیناسیون فلج اطفال کرده است.

فاطمه کمیلی تصریح کرد: در این زمینه با بهره گیری از ظرفیت دفاتر بسیج جامعه پزشکی، اجرای طرح به صورت محله ای و با مراجعه به منازل افراد جامعه هدف، در نقاط عشایری شهرستان نیمروز اجرا شد.

این مسئول افزود: طرح بسیج همگانی برای واکسیناسیون کودکان زیر 5سال با هدف ریشه‌کنی فلج‌اطفال به اجرا درآمد و در این حرکت، تیم های سیار بسیج جامعه پزشکی همگام با نیروهای بهداشتی در اجرای طرح تکمیلی فلج اطفال مشارکت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به تردد اتباع کشور‌های همسایه افغانستان و پاکستان که هنوز بیماری فلج اطفال در آن‌ها ریشه کن نشده این طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و می طلبد شهروندان کمال همکاری را برای پوشش هر چه بهتر واکسیناسیون با نیروها داشته باشند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان در بخش دیگر سخنان خود به تداوم همکاری در طرح تزریق واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: در راستای ریشه کنی بیماری کووید19 و جلوگیری از انتقال این بیماری تیم های سیار واکسیناسیون جهت تزریق نوبت سوم واکسن به مناطق عشایرنشین کوه خواجه اعزام شده، همچنین به همت دفتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون ویزیت خانه به خانه توسط تیم های مراقبتی همچنان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی برای حفظ سلامت جامعه در هر عرصه ای حضور موثر دارد، افزود: اهدای خون برای کمک به بیماران نیازمند، اعزام تیم آموزشی به مدارس جهت آموزش پروتکل های بهداشتی وفاصله گذاری اجتماعی در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از دیگر اقداماتی به شمار می رود که توسط بسیجیان به صورت مدام در حال انجام است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار