نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: افزایش خانه های عالم به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار استان به منظور ترویج مسائل دینی و مذهبی بسیار ضروری است.
کد خبر: ۹۴۰۸۵۸۲
|
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در دیدار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: نیاز است بیش از گذشته تقویت زیرساخت های فرهنگی و دینی در استان مورد توجه سازمان تبلیغات اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: اختصاص منابع پایدار برای کمک به استان برای انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغ دینی نیز باید مورد توجه باشد.

امام جمعه ایلام ادامه داد: نگاهی که مردم به سازمان تبلیغات اسلامی دارند، این است که این سازمان، مهم ترین نهاد تبلیغ دین در کشور است.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه در راستای مسائل و موضوعات دینی، نگاه ها معطوف به سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: بخشی از کمبودها در ایلام مربوط به محرومیت و بخشی دیگر مربوط به زیرساخت هاست که باید در این استان کار شود و امروز لازم است این سازمان در استان هم از نظر نیروی انسانی و تجهیزاتی و هم از نظر اعتبارات تقویت شود.

وی با اشاره به حضور مبلغان دینی و طلاب در سطح روستاهای استان، گفت: تعداد روحانیون مبلغ در استان نیازمند توجه جدی است که در سطح روستاها در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دینی افزایش یافته و از سوی دیگر هم نیاز است که طلاب و روحانیون به لحاظ معیشتی نیز مورد توجه قرار گیرند.

تعداد ائمه جمعه در سطح مساجد استان ایلام تقویت شود 

امام جمعه ایلام تصریح کرد: تعداد ائمه جمعه و جماعات در سطح مساجد ایلام نیز باید تقویت شوند، بسیاری از روحانیون و طلاب استان نیز از وضعیت اشتغال ثابتی برخوردار نیستند و لازم است که در زمینه به کارگیری این عزیزان توجه شود.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: با توجه به اندک بودن تعداد موقوفات در سطح استان، لازم است نهادهایی مانند سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به حضور طلاب و روحانیون در مساجد توجه جدی داشته باشند و این استان با توجه به شرایط و محرومیتی که دارد، نیازمند نگاه ویژه است.

وی گفت: همچنین نیاز است خیرین در سطح کشور پای کار بیایند و از ظرفیت های موقوفات در استان و سایر استان های کشور برای اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در سطح مساجد با حضور طلاب و روحانیون استفاده شود.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: اختصاص منابع پایدار برای کمک به استان برای انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغ دینی به ویژه  با کمک نهادهای انقلابی، موسسات خیریه، خیرین و بنیادها نیر ضروری است. 

امام جمعه ایلام با اشاره به مجاهدت های روحانی مبارز استان مرحوم «آیت الله حیدری» در زمینه توسعه و ترویج فرهنگی دینی و انقلابی، افزود: مرحوم آیت الله حیدری ایلامی با زندگی زاهدانه خود نقش مهمی در استان از قبل از انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب اسلامی در راستای ترویج معارف و ارزش های دینی و انقلابی ایفا کرد.

یک هزار خانه عالم در سراسر کشور ساخته می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات کشور، صبح امروز(۲۹ دی) در دیدار با حجت الاسلام« الله نور کریمی تبار» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: بنیه ظرفیت روحانیون و مبلغین دینی در استان باید تقویت شود که این موضوع در حال پیگیری است.

«محمد روح الامینی» تصریح کرد: برای ساخت خانه های عالم، توافق خوبی از قبل بین سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وجود داشت که به تازگی نیز در راستای تحقق این امر، تفاهم نامه مناسبی در حال تدوین است و  به طور قطع استان ایلام نیز شامل این تفاهم نامه خواهد شد و ساخت تعدادی خانه ایلام  به مناطق روستایی استان اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ساخت یک هزار خانه عالم در مناطق محروم و روستایی کشور بر اساس این تفاهم نامه در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: به استان ایلام با جانمایی و برنامه ریزی که انجام خواهد شد، سهمی قابل توجهی از این  تعداد خانه عالم اختصاص خواهد یافت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات کشور با تاکید بر اینکه باید منابع پایدار  در راستای انجام فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و دینی در سطح استان ایجاد شود، گفت: بحث ایجاد موقوفات منفعتی جدید و اختصاص منابع پایدار در استان  بایستی برای فعالیت های یدینی و فرهنگی پیگیری شود.

 

روح الامینی با اشاره به بضاعت اندک استان ایلام از لحاظ موقوفات، خاطرنشان کرد: از بزرگان و فرهیختگان استان انتظار می رود که در زمینه فرهنگ سازی  نسبت به توسعه و گسترش فرهنگ وقف در استان پای کار بیایند.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد زوار اربعین حسینی از مرز مهران، از وجود برخی از منابع استانی برخوردار است که می توان از این ظرفیت ها در راستای انجام امورات عامل المنفعه و فرهنگی در استان استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات کشور با اشاره به نقش روحانیون، طلاب، متنفذین و معتمدین استان در راستای ایجاد منابع پایدار از جمله موقوفات برای فعالیت های دینی و فرهنگی و فرهنگ سازی در این زمینه، خاظرنشان کرد: از ظرفیت موقوفات سایر استان های کشور در استان های محروم می توان استفاده کرد و ایجاد موقوفات رقبات تجاری می تواند با پیگیری مسئولان نقش مهمی در راستای اجرای برنامه ها و فعالیت های دینی و فرهنگی داشته باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار