رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه های جهان در آسیای مرکزی و منطقه از حل مشکل اقتصادی کشور با خارج شدن بنگاه داری از بخش بانکی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۰۸۶۲۱
|
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷

بهگزارشخبرگزاریبسیج،

پروفسور محمد شریف ملک زاده با اشاره به مشکلات اقتصادی چهل ساله کشور گفت: مشکل اقتصادی کشور ما زمانی حل می‌شود که بنگاه داری از بخش بانکی ما خارج شود. ساختار بانک‌ها بنگاه دار است و هر کدام از بانک‌های کشور ما هم خصوصی و هم دولتی زیر مجموعه شان هولدینگ هایی تعریف شده است که رقیب بخش خصوصی هستند، مثل: هولدینگ پتروشیمی، گردشگری، ساختمان، تأسیسات، لوازم آرایشی و بهداشتی و هولدینگ های مختلفی که دقیقا بخش خصوصی را در محاق برده و رقیب آن هستند. فعالیت رقیب بخش خصوصی باید متوقف شود.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد ارز کشور در اختیار بانک‌های دولتی،خصوصی، هولدینگ های زیر مجموعه شان و پتروشیمی هاست، که زیر نظر بانک‌ها تعریف شده است.

پروفسور ملک زاده اظهار داشت: ما تاکنون شاهد توسعه در بخش هولدینگ های خصوصی و زیر مجموعه بانک‌ها بودیم که این مدل ساختار خوبی نیست.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال کاهش و افزایش ارز در خيابان‌هاي کشور نباشید باید ساختار مدیریتی بانک‌ها را تغییر دهیم چرا که اینها خود باعث بالا و پایین رفتن ارز می‌شوند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار