سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در راستا توسعه مبادلات مرزی و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان بازار خرده فروشی در مناطق مرزی این استان راه‌اندازی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۰۸۷۱۶
|
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، داود شهرکی ظهر امروز در بازدید از بازارچه مرزی کوهک سراوان و بازارچه خرده فروشی که قرار است در این منطقه راه اندازی شود، بیان کرد: بر اساس تصمیم‌ها و سیاست های کشور در سه حوزه قرار است در بخش تجارت کار کنیم.

وی ادامه داد: بخش تجارت کلان که از مسیرهای پایانه انجام می شود، تجارت میانی بین خرده فروشی ها که در بازارچه ها شکل خواهد گرفت و بازار خرده فروشی هم با نیت معیشت مرزنشینان با توافقی که با پاکستان صورت گرفته، قرار است در سه محل کوهک، پیشین و جالق احداث شود.

 این مقام مسئول اضافه کرد: اقدام های لازم را از سمت کشور خودمان شروع کردیم، امیدوارم بتوانیم روند را همزمان پیش ببریم و از آن سو پاکستان بتواند تاسیسات لازم را ایجاد کند تا ظرف ماه های آینده بازار خرده فروشی که مرزنشینان بتوانند فارغ از تشریفات اداری پیچیده کار تجارت خرد را انجام دهند و معیشتشان را تامین کنند، در این بازارها شکل بگیرد.

وی افزود: تحقق این مهم سبب می شود که بتوانیم رونق مرزنشینی را برای مردم مرزنشین در کنار تجارت کلان و تجارت ناشی از پیله وری و کوله بری که در این مرزها فعالیتش را شروع کردیم، شاهد باشیم.

شهرکی اظهار کرد: این بستری است که بتوانیم ظرفیت مردم مرز را در مبادلات کالا در مقیاس خرد با کشور همسایه به کار بگیریم.

وی با اشاره به حجم مبادلات کالا در ۹ ماهه امسال در بازارچه کوهک اذعان کرد: طی این مدت ۱۲۳ میلیون دلار کالا از طریق این بازارچه مبادله شده که رقم قابل توجهی است، اما برای ما رضایت بخش نیست و باید این میزان را افزایش دهیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته توسعه زیرساخت های منطقه، امکانات خدماتی و اجرایی بررسی شد، برای این که شرایطی فراهم کنیم تا صادرکنندگان و رانندگانی که حمل کالا دارند، بتوانند از امکانات رفاهی بهتری برخوردار شوند و به خدمات گمرکی، بازرسی و مرزبانی همانطور که تاکنون کمک کردند، سرعت دهیم و بتوانیم کمترین توقف را داشته باشیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها