تبریز- از دوکتاب معجز نشان و سرباز سفید در سی‌وسومین آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی رونمایی شد.
کد خبر: ۹۴۰۸۷۲۱
|
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در این آیین گفت: اهداف اجرای این شب‌های خاطره اینست که مقام معظم رهبری می‌فرماینددر خصوص دفاع مقدس هر قدر به این تابلو نزدیک می‌شویم ،زیبایی‌های زیادی را می‌بینیم و دستاورد‌های دفاع مقدس را با پوست و استخوان لمس می‌کنیم.

 رضا عباسی افزود: ما متوجه امنیت خودمان نیستیم و باید بدانیم قدرت موشک‌های بالستیک ما با ایثار شهدای این عرصه بدست آمده است و انتظار داریم جوانان ما بیایند و بدانند که عملیات‌های مختلف مخصوصآ کربلای ۵ چه بوده و تحلیل آن را بخوبی درک کنند.

وی ادامه داد: اینکه با افتخار و اقتدار در پای میز مذاکره صحبت می‌کنیم و با اقتدار از توان خودمان حفاظت می‌کنیم به برکت این شهیدان فراهم شده است، ما اگر موشک‌های بالستیک نسازیم مانند دوران جنگ تحمیلی دچار مشکل می‌شویم به لطف خدا امروز از حالت تدافعی خارج شده و به حالت تدافعی و تهاجمی رسیده ایم.

دریادار عباسی اضافه کرد: وظیفه ما در این اداره، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و نباید این را فراموش کنیم بلکه آن را به جوانان انتقال دهیم، دفاع مقدس به ما آموخت بتوانیم در عرصه‌های محتلف قدرت ایجاد کنیم.

در این آیین ضمن روایت و خاطره‌گویی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به ویژه رزمندگان عملیات کربلای پنج، از کتاب‌های «معجزنشان» و «سرباز سفید» که توسط حوزه هنری منتشر شده است، رونمایی و از رزمندگان این عملیات در استان تجلیل شد.

عملیات کربلای پنج ۱۹ دی ماه ۶۵ در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و تا بیست و پنجم اسفندماه همان سال به طول انجامید.

نهاد اصلی در این عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و توپخانه هوانیروز ارتش را در کنار خود داشت. بیش از ۳۰ هزار نفر از نیرو‌های متجاوز عراقی در این عملیات کشته و بیش از ۲ هزار نفر به اسارت نیرو‌های ایرانی درآمدند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها