مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:
سرهنگ کریمی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس قابلیت ملت سازی و تربیت نسل کارآمد انقلابی را دارد، گفت: باید از این ظرفیت مهم برای تربیت نسل های آینده به خوبی استفاده کنیم و لذا ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس هم از نظر کمی و هم کیفی باید بیشتر مورد توجه باشد و باید از همه ابزارها و توان به خوبی استفاده کرد.
کد خبر: ۹۴۰۸۷۶۸
|
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین رونمایی از کتاب «آن سوی ابرهای تیره» در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد: دفاع مقدس کلید وحدت و انسجام ملت ایران است و هر زمانی که به ارزش های دفاع مقدس بیشتر توجه شد وحدت و هم افزایی در کشور بیشتر نمود داشت که نمونه آن در تشییع ۲۵۰ شهید گمنام بود که مردم با حضور باشکوهشان بار دیگر با شهدا و ارزشهای دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

وی افزود: تاریخ دفاع مقدس ملت ایران پر از حماسه های بزرگ و ماندگار است که اگر برای نسل جوان به درستی تبیین و منتقل شود قطعا در ساخت ایرانی قوی گام های بلندی برمی داریم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس قابلیت ملت سازی و تربیت نسل کارآمد انقلابی را دارد، گفت: باید از این ظرفیت مهم برای تربیت نسل های آینده به خوبی استفاده کنیم و لذا ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس هم از نظر کمی و هم کیفی باید بیشتر مورد توجه باشد و باید از همه ابزارها و توان به خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: به برکت برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی اتفاقات خوبی در حوزه ترویج و تقویت فرهنگ دفاع مقدس در استان انجام شد و در بخش های علمی، ادبی، فرهنگی، هنری، تبلیغی، زیرساختی، اجتماعی و عمرانی اقدامات چشمگیری به سرانجام رسید.

سرهنگ کریمی اضافه کرد: تولیدکتاب و راه اندازی نهضت تولید کتاب از اتفاقات مهم و ماندگار در حوزه نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب به چاپ رسید چاپ ۶۰ عنوان کتاب در سالجاری نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: چاپ ۶۰ عنوان کتاب با مشارکت ادارات و دستگاه های اجرایی و هدایت اداره کل حفظ آثار استان دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه با استقبالی که توسط ادارات شاهد هستیم در مناسبت های مختلف رونمایی کتاب انجام می شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی انتقال پیام فرهنگ غنی دفاع مقدس به نسل جوان را یکی از مهمترین ماموریت های اداره کل حفظ آثار خواند و گفت: در این راستا جشنواره های فرهنگی دفاع مقدس در دستور کار قرار می گیرد و خوشبختانه استان مرکزی رتبه های قابل قبولی در این جشنواره ها کسب کرده است.

در پایان این برنامه کتاب «آن سوی ابرهای تیره » که به نویسندگی «همایون قلعه نویی» ، ویراستاری «حامد رفعت جو» و به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان و مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در ۹۶ صفحه به چاپ رسیده، رونمایی شد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار