نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اجرای دقیق، نظارت بر نحوه اجرا و راستی آزمایی فرایند تحقق اهداف سند تحول بنیادین در آموزش‌و‌پرورش بسیار مهم و مورد نیاز دانست.
کد خبر: ۹۴۰۸۹۵۲
|
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: آموزش و پرورش دستگاهی حساس، مهم، تأثیرگذار و زیربنایی در رشد فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی آحاد جامعه است و فرزندان ما شخصیت علمی، بینشی و فرهنگی خود را در آموزش و پرورش کامل می‌کنند.

امام جمعه زاهدان افزود: پایه‌گذاری صحیح و مناسب مبانی اعتقادی راه را برای تحقق آینده ای روشن و امیدوارکننده هموار می‌کند بنابراین مسئولین این دستگاه مهم، باید این مسیر را به درستی ریل‌گذاری کنند.

آیت‌الله محامی با اشاره به مشکلات پیش روی آموزش و پرورش از جمله کمبود نیروی انسانی، فضاها، تجهیزات و بخش سخت‌افزاری بیان داشت: با وجود گستردگی جغرافیایی سیستان‌وبلوچستان کار در آموزش و پرورش سخت تر می‌شود.

 نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید با حرکت جهادی، همت بلند و مضاعف تلاش کنیم و در این جهت نیازمند حمایت و پشتیبانی ویژه مسئولین در مرکز کشور هستیم.

 آیت الله محامی توسعه کمی و ارتقاء کیفی دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیرو را مورد تاکید قرار داد و گفت: از جمله راه‌های کاهش مشکلات در حوزه آموزش و پرورش جذب حداکثری اعتبارات دولتی و بهره‌گیری از ظرفیت بخش مردمی به ویژه خیرین در مسیر توسعه فضاهای آموزشی و جذب حداکثری نیرو در راستای تامین معلمان مورد نیاز است.

 امام جمعه زاهدان با اشاره به کامل و جامع بودن مفاد سند تحول بنیادین، اجرای دقیق، نظارت بر نحوه اجرا و راستی آزمایی فرایند تحقق اهداف این سند را بسیار مهم و مورد نیاز دانست.

 وی یکی دیگر از ظرفیت‌های پیش رو در برنامه‌های مشترک آموزش و پرورش و حوزه های علمیه را وجود کمیته مشترک همکاری‌های بین این دو بخش دانست و خاطر نشان کرد: در مسیر اجرایی شدن مصوبات این کمیته و پیاده شدن فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک بین این دو نهاد باید تلاش و همت صورت گیرد.

آیت الله محامی در بخش پایانی سخنان خود موضوع استقرار قرارگاه فرهنگی و تاثیرگذاری آن در بخش های مختلف جامعه را تبیین و تشریح نمود و اظهار داشت: با توجه به جایگاه آموزش و پرورش در این قرارگاه با هدف پیگیری برنامه های فرهنگی و تربیتی کمیته مشخصی به دستگاه تعلیم و تربیت اختصاص یافته و تا کنون نیز شاهد برنامه‌ها و فعالیت‌هایی در این راستا بوده ایم و در ادامه نیز با نگاهی که به برنامه‌های این قرارگاه وجود دارد باید در گام‌هایی بلند کارهایی فراتر از آنچه انجام شده عملیاتی شود.

همچنین حسنعلی میرعبدی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به شرایط حاکم بر دستگاه تعلیم و تربیت در حوزه ها و ابعاد مختلف بیان داشت: سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ تولد و رشد دانش آموزان را در کشور داراست به طوری که هر ساله بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی استان اضافه می‌گردد و پیش بینی می شود با این روند جمعیت دانش‌آموزان در سال ۱۴۰۴ در استان بیش از یک میلیون و ۱۱۱ هزار نفر باشد.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان بالاترین میزان ساخت و ساز فضاهای آموزشی در کشور را به خود اختصاص داده است اما هنوز هم کمبود فضا محسوس و نگران کننده است و همینطور شرایط نیروی انسانی با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی یکی از معضلات پیش رو می باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار