اولیانوف تصریح کرد: زمان‌ بندی به شرکت‌ کنندگان در گفتگوهای وین بستگی دارد و مهم است؛ اما نباید عامل اصلی تعیین‌ کننده در نتیجه مذاکرات به شمار آید.
کد خبر: ۹۴۰۹۱۱۹
|
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی امروز شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد که زمان‌ بندی گفتگوهای برچیدن تحریم های ضدایرانی در وین به شرکت‌ کنندگان آن بستگی دارد.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در این باره نوشت: زمان‌ بندی به شرکت‌ کنندگان در گفتگوهای وین بستگی دارد. زمان‌ بندی بسیار مهم است؛ اما نباید عامل اصلی تعیین‌ کننده در نتیجه مذاکرات در خصوص آینده برجام باشد.

وی در این باره اضافه کرد: در صورت لزوم، مذاکره‌ کنندگان باید کار خود را تسریع کنند.

وی پیرامون ضرب الاجل های ساختگی طرف مذاکره کننده غربی دیروز نیز نوشته بود: همکاران غربی، همانطور که علناً این کار را انجام می‌ دهند، بر لزوم نهایی کردن مذاکرات در اسرع وقت تأکید کردند. روسیه هم احساس فوریت دارد؛ اما مخالف ضرب‌ الاجل‌ های ساختگی است.

گفتنی است که هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم‌ها از ۶ دی ماه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و «انریکه مو را» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده است و کماکان ادامه دارد که البته غربی‌ها با متوسل شدن به تاکتیک ضیق وقت و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی برای پایان مذاکرات موجب ایجاد تنش‌های روانی می‌شوند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار