نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اثرات قیام میرزا کوچک در پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: مبارزات سردار جنگل زمینه پیروزی نظام اسلامی بر طاغوت و ستمگران را فراهم کرد.
کد خبر: ۹۴۰۹۲۸۶
|
۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در مراسم قدردانی از دست اندرکاران برگزاری یادواره‌ی میرزا کوچک و ۱۵۲ روحانی شهید گیلان در رشت ضمن تبریک میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: امروز عید بزرگ و ارزشمندی برای تمام مسلمانان و آزادی خواهان جهان است و مقام والای مادران را به همگان یادآوری می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تجربیات حاصل از برگزاری یادواره‌ی میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ روحانی شهید گیلان اندوخته‌ای گرانبها برای تدارک برنامه‌های جامع‌تر است، افزود: باید برای برپایی یک کنگره جهانی مختص سردار جنگل برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اثرات قیام میرزا کوچک در پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: مبارزات سردار جنگل زمینه پیروزی نظام اسلامی بر طاغوت و ستمگران را فراهم کرد و مردم با روحیه مبارزانه خود و با تبعیت از فرمان امام (ره) به سوی استقلال، عزت و آزادی رفتند.

امام جمعه رشت تصریح کرد: میرزا کوچک جنگلی با بهره گیری از مکتب اهل بیت، مقابل استبداد داخلی و استعمار خارجی ایستاد و روحیه عزت و آزادگی را برای نسل‌های بعد به یادگار گذاشت.

آیت الله فلاحتی ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار را رمز پیروزی ملت بزرگ ایران در طی این سال‌ها دانست و ادامه داد: مردم ایران با پیروی از مکتب اهل بیت به سمت آرمان‌های متعالی و ارزش‌های اسلامی حرکت کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به چهره‌های بزرگ و مبارز ایرانی مانند شیخ فضل الله نوری، سید حسن مدرس و نواب صفوی، گفت: این بزرگان با بهره گیری از مفاهیم درس آموز و انسان ساز فاطمی و علوی زمینه‌ی تحول جامعه‌ی ایرانی را فراهم کردند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار