به همت سازمان بسیج مداحان کهگیلویه و بویراحمد نشست مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده‌ ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج در محل حسینه شهدای کوخدان برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۰۹۵۷۴
|
۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نشست مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج به همت بسیج مداحان سپاه فتح برگزار شد.

در این نشست مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سخنان مهم چند وقت اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مداحی‌ها اظهار کرد: فرمایشات معظم له را نصب العین برنامه خود قرار خواهیم داد.

حاج امید جمالفرد گفت: مقام معظم رهبری بیش از هر چیز در بحث روشنگری و جهاد تبیین دغدغه دارند که همین وظیفه مداحان را سنگین می‌کند.

وی ابراز داشت: مداحی با موسیقی پاپ فرق داشته و احیای مداحی سنتی باید در دستور کار قرار گیرد لذا امیدواریم که بتوانیم رهنمودهای معظم‌له را سرلوحه خود قرار دهیم.

در ادامه تنی چند از مداحان مشهور شهرستان بویراحمد در مدح بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مداحی کردند.

سخنران این مراسم آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بود که با برشمردن صفات عالیه حضرت زهرا(س) اظهار کرد: در شرایطی خداوند این بانوی بزرگ را به عالم خاکی فرستاد که ظلمت و تاریکی جهان را فرا گرفته بود.

وی با بیان اینکه زن در پیش از اسلام از زن به عنوان یک کالا یاد می‌شد گفت: اما همزمان با آغاز رسالت حضرت محمد و همچنین پا گذاشتن حضرت فاطمه به این عالم زن دارای مرتبه و مقام بالایی شد.

حسینی افزود: در طول تاریخ پیامبرانی آمدند اما چون در ادامه راه ائمه اطهار نبودند حقایق دینی مورد تحریف قرار گرفتند اما امروز احکام صریح خداوندی به برکت وجود حضرت فاطمه و ائمه اطهار در جهان ساری و جاری است.

وی در ادامه با برشمردن برخی وظایف مداحان در جمع مداحان شهرستان بویراحمد گفت: نداهای جهنمی مردم را از بهشت دور می کند وظیفه شما مداحان این است که مردم را با نغمه‌های معنوی به سوی کارهای نیک و پسندیده دعوت کنید مردم هم به شما اعتماد دارند.

حسینی افزود: وظیفه مداحان این است صفات عالی انسانی را در اشعار و مداحی های خود بیان کنند همچنین می بایست سبک زندگی اسلامی و فرزندآوری را برای مردم تبیین کنید زیرا جامعه به سوی پیری حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در محافل و مجالس از تربیت دینی نباید غافل شهید گفت: پوشش‌های نامناسب باید در اشعار و در کلام مداحان مورد نقد قرار گیرد فرصت خوبی است که در محافل و مجالس به برکت محبتی که مردم به ائمه اطهار دارند این موضوعات برای تربیت هر چه بهتر و بیشتر جامعه به خصوص نسل جوان و نوجوان بیان شود.

 

دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  دیدار مداحان شاخص شهرستان بویراحمد با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار