اسعدی گفت: ۷۰ زوج پس از متارکه با دریافت خدمات مشاوره، راهنمایی کمیته امداد استان سمنان در قالب طرح «دوباره زندگی» به زندگی مشترک بازگشتند.
کد خبر: ۹۴۰۹۶۴۵
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، سعید اسعدی معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: طرح دوباره زندگی با کمک مشاوران، خویشاوندان، ریش سفیدان و روحانی محل به دنبال رفع تعارض بین زوجین با اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل طلاق است.
وی افزود: جشن کوچکی برای هر یک از این خانواده‌ها به صورت مجزا در ایام ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر تا ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر برگزار می‌شود.
اسعدی تصریح کرد: معاونت امور فرهنگی با شناسایی خانواده‌های در معرض آسیب و سپس بررسی علل ناسازگاری بین زوجین به دنبال رفع تعارض بین آنان و تشویق به سازش و آشتی و تشکیل دوباره کانون گرم خانواده است.
معاون کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه این راهبرد نقش بسزایی در توانمندسازی خانواده‌ها و تأثیر مطلوبی در پیشگیری از طلاق و کنترل آسیب‌های اجتماعی دارد گفت: از بانوان تحت حمایت کمیته امداد در زمینه مادران کتابخوان، قرآنی، فعال اجتماعی، توانمند اقتصادی و خودکفایی، مادران دارای فرزندان موفق در زمینه تحصیلی و اجتماعی تجلیل شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها