رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آیین اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی:
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آیین اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی که شیراز برگزار شد گفت: نام مقدس حضرت زینب (س)، محور عمده اشعار این کنگره است.
کد خبر: ۹۴۰۹۷۶۵
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

نام مقدس حضرت زینب (س)، محور عمده اشعار این کنگره است/ زبان هنر و شعر را زبان بیان است

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در آیین اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی که در تالار حافظ شیراز سومین حرم اهل بیت برگزار شد، با بیان اینکه محور اصلی این جلسه زنان عاشورایی هستند، نام مقدس حضرت زینب (س) را یکی از محوری‌ترین کلمات شاعران در شعر ایثار دانست و اظهار داشت: در مدتی که در این سمت مشغول به خدمت هستم فهمیدم‌که در مقابل این خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران حقیر هستم.

وی با اشاره به اینکه جانبازان عزیز با شرایط سخت، این وضعیت را برای خود پذیرفته شده می‌دانند، چرا که میگویند برای خداست و ذره‌ای از قدمی که برداشتم پشیمان نیستم، ادامه داد: ما عصمت علوی را از نزدیک درک نکرده‌ایم، اما وقتی به محضر این ایثارگران و مادران شهدا میرسیم، آن را درک می‌کنیم و محور این تربیت، زنان هستند و پرچم‌دار آن، حضرت خدیجه کبرا و فاطمه زهرا (س) هستند.

قاضی‌زاده هاشمی معتقد است که در بستر تفکر زهرایی این تربیت شکل می‌گیرد، و باز هم زنان این نهضت را ادامه می‌دهند، حضرت زینب (س)، ام‌البنین، ام‌کلثوم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، زبان هنر و شعر را زبان بیان دانست و ادامه داد: وقتی زبان توان بیان کلمات را ندارد، به زبان تمثیل با شعر پناه می‌بریم و یکی از اصلی‌ترین حاملان این فرهنگ در کشور ما، شعر بوده است.

معاون رئیس‌جمهور شاعران ایثارگر و ایثارگران شاعر را یک مفهوم عنوان کرد و افزود: این چیزی که به دست ما رسیده، در پی خون‌های فراوانی بوده و ما به عنوان کسانی که یکی از مأموریت‌های اصلیمان، پاسداری، ترویج و توسعه این فرهنگ است، باید به پاسداشت آن کمر همت ببندیم.

وی، ادامه این نهضت را تحلیل عملی رفتار‌های ایثارگران دانست و گفت: هنرمند اصلی، شهید و خانواده وی، و ایثارگران هستند، و چه هنرمندی از آن بالاتر که با جان خود عشقت را نشان دهی؟

نام مقدس حضرت زینب (س)، محور عمده اشعار این کنگره است/ زبان هنر و شعر را زبان بیان است

قاضی‌زاده هاشمی، کلمه الله را نهایت این عشق عنوان کرد و گفت: حسین (ع) تحلیل بارز توحید است.

به گفته وی، محوریت اصلی این کنگره را به دست استان بزرگ فارس بود و برنامه ما هم همین است که برنامه‌های پیش رو را به تناسب، به استان‌ها بسپاریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حوزه فرهنگ را یک حوزه عمومی دانست که برای رسیدن به بهترین نتایج، باید دست به دست هم بدهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار