نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه مدعیان حقوق بشر در قبال شرایط ناگوار اقلیت‌های دینی در اروپا سکوت کرده‌اند گفت: جمهوری اسلامی ایران الگوی عینی همبستگی و همدلی بین پیروان ادیان توحیدی است.
کد خبر: ۹۴۰۹۹۴۷
|
۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج هرمزگان ، ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی  با نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس دیدار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده در این نشست عنوان کرد: بنا بر اعلام بسیاری از بنگاه‌های خبری غربی و حتی شخصیت‌های سیاسی و علمی غربی بسیاری از اقلیت‌های دینی و قومی حتی از نژاد اروپایی در مقطع کنونی از دسترسی به بنیادی‌ترین آزادی‌ها و حقوق فردی محروم و درگیر سیاست‌های تبعیض آمیز دولت‌ها هستند و مدعیان حقوق بشر در قبال شرایط ناگوار اقلیت‌های در اروپا سکوت کرده‌اند.

امام جمعه بندرعباس در ادامه بیان کرد وضعیت نامطلوب اقلیت‌ها در دستیابی به حقوق اولیه خود در حالی است که قدرت‌های اروپایی مدعی حقوق بشر نه تنها در راستای رفع مشکلات اقلیت‌ها در اروپا گامی بر نداشته بلکه از این حربه علیه کشورهای دیگر نیز استفاده می‌کنند و بیشترین حق‌کشی‌ها را در قبال مهاجرین اعمال می کنند. اعمال این تبعیض‌ها علیه اقوام به حدی جدی است که بسیاری از رسانه‌های مهم غربی و مقامات حقوق بشری اتحادیه اروپا نتوانستند آن را نادیده بگیرند و به آن اقرار کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: ایران کشوری چندفرهنگی است و تنوع قومی و زبانی، یکی از ویژگی‌های شاخص آن است.

عبادی‌زاده عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی عینی همبستگی و همدلی بین پیروان ادیان توحیدی است انقلاب اسلامی ایران، ادیان الهی را در جهان زنده کرد اندیشه‌ها و افکار امامین انقلاب، موجب همبستگی و همدلی میان پیروان ادیان توحیدی و نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی افزود: دیدارهای متعدد مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان اقلیت‌های دینی نمادی از احترام به پیروان ادیان توحیدی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار