فرمانده قرارگاه بقیه الله الاعظم با بیان اینکه نظم و سرعت بخشیدن به حرکت‌های مردمی مهمترین وظیقه نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب است، گفت: مقام معظم رهبری پنج مرحله را در نظام مقدس جمهوری اسلامی تبیین کرده‌اند، مرحله تثبیت بوده است، که اکنون با گذشت مرحله اول، وارد مرحله دوم شده‌ایم که هنوز در وسط راهیم.
کد خبر: ۹۴۱۰۲۴۶
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سردار سرلشگر عزیز جعفری، در نخستین رویداد قیام استان البرز گفت: مسئله انقلاب در بیانیه گام دوم، مسئله حضور و نقش آفرینی مردم در جامعه است به گونه ای که این حضور و نقش آفرینی متن زندگی مردم دیده شود.

وی با بیان اینکه نظم و سرعت بخشیدن به حرکت‌های مردمی مهمترین وظیقه نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب است، گفت: مقام معظم رهبری پنج مرحله را در نظام مقدس جمهوری اسلامی تبیین کرده‌اند، مرحله تثبیت بوده است، که اکنون با گذشت مرحله اول، وارد مرحله دوم شده‌ایم که هنوز در وسط راهیم.


فرمانده قرارگاه بقیه الله الاعظم اظهار داشت: مراحل بعدی انقلاب خیلی مهمتر است که مرحله اول و دوم ایجاد بسترسازی و تثبیت بوده است. مرحله بعد دولت سازی اسلامی است و اسلامی شدن همه دستگاه‌ها دولت است که گام سوم انقلاب است.

وی بیان کرد: اسلامی شدن و اسلامی کردن جامعه گام چهارم و در نهایت ایجاد جامعه توحیدی مرحله پنجم انقلاب اسلامی است. همه این تلاش‌ها و مجاهدت‌ها برای این بوده است که یک حکومت اسلامی تشکیل و توحید در جامعه ما مستقر شود.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد با اشاره به اینکه جامعه توحیدی که یکی از اهداف انقلاب بوده است، مسیری است که باید به سمت آن حرکت کنیم، افزود: مسئله انقلاب در گام دوم انقلاب مسئله حضور و نقش آفرینی مردم در جامعه است به گونه ای که این حضور و نقش آفرینی متن زندگی مردم دیده شود.

فرمانده قرارگاه بقیه الله الاعظم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مسئله حضور مردم بیان کرد: جامعه سازی و ایجاد این جامعه یک حرکت ایجابی و ایجادی است به این معنا که جهاد در گام اول جهاد سلبی و تدافعی بوده است اما این جهاد، جهاد ایجابی و ایجادی است.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تثبیت انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی درگام اول تثبیت شده است ، آنچنان تثبیتی که هیچ تهدیدی نمی تواند آن را از بین ببرد. این اقدام کار بسیار مهمی است که قدر آن باید دانسته شود، اینجا جهاد ایجابی و ایجادی است که باید فرهنگ را ساخت، جامعه را ساخت و همان جامعه توحیدی که مد نظر بود را ساخت.

وی ادامه داد: اوج تهدیدها در این چند سال اخیر اتفاق افتاده است و این نظام همچنان باقی مانده است. همه این تهدیدها به تثبیت نظام کمک کرده و نقش آفرین بوده است. امروز بعد از گام اول انقلاب این تثبیت انجاام گرفته است. وقتی از جهاد صحبت می کنیم همه ذهن ها به سمت جهاد سخت می رود، اما این جهاد نرم بسیار مهمتر و سخت تر از جهاد سخت است.

سردار جعفری با اشاره به این که این جهاد چگونه انجام شود، اظهار داشت: در حال حاضر مساله انقلاب اسلامی، حضور گسترده و سازماندهی مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی است.

وی ادامه داد: از نظر حضرت آقا باید میلیونی در میدان افاده باشند استفاده رساندن به نظام اسلامی و میلیونی در میدان باید باشند. این جمع باید به عنوان حلقه‌های میانی به سمت رفع این مسئله اساسی باید بروند، برای رسیدن به چشم انداز انقلاب نیاز به حرکت بزرگ عمومی داریم، این حرکت بزرگ همان قیام است و دعوت رهبری از مردم برای قیام عمومی برای حرکت به سمت اهداف ایجابی و ایجادی.

وی افزود: این حرکت اجتماعی که شروع شده است یکی نظم و سرعت داده شده است. ایجاد انگیزش در بقیه نیروهای مومن انقلابی که محور این حرکت باید شوند و هنوز وارد این حرکت‌ها نشده اند حرکتی است که باید حلقه‌های میانی آن را به سرانجام برسد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار