آیت‌الله حسینی همدانی در نخستین رویداد قیام استان البرز:
نخستین رویداد قیام استان البرز با موضوع «روایت به میدان آوردن حرکت‌های مردمی» توسط جبهه فرهنگی اجتماعی البرز پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور و سخنرانی آیت‌الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان، سردار سرلشکر جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) و سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا (عج) در سالن همایش مجتمع فرهنگی ورزشی میلاد شهرداری کرج برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۱۰۳۱۸
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه با اشاره به آیه ۴۶ سوره سبأ، بیان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَهٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى؛ بگو من فقط به شما یک اندرز مى‏‌دهم که دوبه‌دو و به‌تنهایی براى خدا به پا خیزید».
وی بابیان اینکه آیات قرآن سراسر از پند و موعظه است اما خداوند در آیه ۴۶ سوره سبأ رسماً این موضوع را بیان می‌کند، گفت: این آیه علاوه بر تذکر، نشان می‌دهد که قیام برای خداوند متعال باید چگونه باشد.
امام‌جمعه کرج در ادامه با اشاره به انقلاب اسلامی ایران، تأکید کرد: مسیری که در گام نخست یعنی چهل‌ساله اول انقلاب طی کردیم همراه با تجارب، تلفات، ریزش‌ها و رویش‌های متعددی بود که باعث شد تا بالغ شویم.
آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب باتدبیر و آینده‌نگری دستورالعمل متقنی را برای چهل‌ساله دوم انقلاب صادر کردند، گفت: این دستورالعمل و روش اجرایی آن که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد، مسیر چهل‌ساله دوم انقلاب را مشخص می‌کند.
وی بابیان اینکه باگذشت سه سال از صدور بیانیه «گام دوم» هنوز نمود اجرایی آن در کشور پیدا نشده است، گفت: این بیانیه نیاز به اجرا دارد و با سخنرانی اتفاقی نخواهد افتاد.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری با تأکید بر اینکه ما در حوزه فرهنگ نیاز به تغییر ساختار داریم و باید انقلابی عمل کنیم، گفت: به مسئله‌ی آسیب‌شناسی و مسئله شناسی در این حوزه باید توجه کرد.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اینکه این مهم مورداشاره رهبر معظم انقلاب نیز بوده است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت سیزدهم فرمودند: «در مسئله فرهنگ و رسانه، به گمان بنده، ساختار فرهنگی کشور نیاز به یک بازسازی انقلابی دارد. ما مشکل‌داریم در ساختار فرهنگی کشور و یک حرکت انقلابی لازم است. البته حرکت انقلابی، یعنی خردمندانه و عاقلانه. معنای انقلابی بودن بی‌هوا حرکت کردن و بی‌حساب حرکت کردن نیست.»
وی در ادامه با تأکید بر اینکه در حوزه ساختار فرهنگی آسیب هست و تغییر ضرورت دارد، گفت: تغییر ساختار فرهنگی کشور با تعویض چند مدیر فرهنگی محقق نمی‌شود و باید به جهت فرهنگی توجه و به‌صورت انقلابی عمل کرد.
امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه باید مردم وارد میدان شوند، گفت: مثل دوران انقلاب باید به جامعه اجازه عمل داد و خود عامل تغییر و رشد و شکوفایی باشد.
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه باید آگاهی جامعه را بالا برد و نیازهایش را به او نشان داد، گفت: امروز با دسیسه‌های دشمن نیازهای جامعه تغییر پیداکرده است.
وی بااینکه امروز دشمنان با افزودنی و محتوا‌های غیرمجاز ذائقه مردم را تغییر داده‌اند، اذعان کرد: متأسفانه غیرت دینی از برخی افراد جامعه گرفته‌شده و افراد نسبت به مسائل دینی و شرعیات بی‌تفاوت هستند و جای منکر و معروف عوض‌شده است.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز با تأکید بر اینکه برای تغییر باید به جامعه اعتماد کرد، با اشاره به جریانات مردمی ابتدای انقلاب، گفت: جامعه باید به خود آگهی برسد و به او اعتماد کرد تا خودش عمل کند.
آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه فعالان محلات و تشکل‌های مردمی و امین باید جلودار این جریانات باشند، گفت: با توجه به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب در این مرحله حلقات میانی باید تشکیل شوند.
وی با تأکید بر جایگاه و نقش مهم مساجد در این حرکت‌های مردمی، به محور بودن مسجد اشاره کرد و گفت: قرارگاه مرکزی این جریانات در هر محله باید در مسجد آن محله تشکیل شود.
امام‌جمعه کرج در بخش دیگری با تأکید بر اینکه امید و امیدبخشی در جامعه از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است، گفت: رهبری دراین‌باره در بیانیه گام دوم می‌فرمایند: «توصیه‌ی من امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده است. بدون این کلید اساسیِ همه‌ی قفل‌ها، هیچ گامی نمی‌توان برداشت. سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مردم و حتّی مسئولان و مدیران ما از آینده است. شما جوانان باید پیش‌گام در شکستن این محاصره‌ی تبلیغاتی باشید. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و نومیدی را از خود و دیگران برانید. این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شما است.»
آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه فعلان محلات اگر خوب عمل کنند می‌توانند محله را تغییر دهند، گفت: کسی که می‌خواهد این مسئولیت را قبول کند باید خودش باانگیزه و باور باشد.
وی «حوصله و سعه‌صدر داشتن»، «نگاه مسئولیت دار» و «امید و امیدآفرینی» را از ویژگی فعلان محلات دانست و گفت: فعالی با این ویژگی‌ها تا فرد را مقصد درست نرساند، او را رها نمی‌کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اینکه «عزت»، «عزم» و «امیدآفرینی» در سراسر سیره شهید سپهبد قاسم سلمیانی سرشار است، گفت: رهبری نیز دربیانی در سال ۷۶ امید را بزرگ‌ترین قوه محرکه معرفی کردند.
آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه باید باقدرت، صلابت و برنامه‌ریزی تا پیروزی نهایی جبهه حق قدم برداشت، گفت: این را بدانید که یقیناً جبهه حق پیروز است.
وی در خاتمه با اشاره به آیه ۳۳ سوره توبه که می‌فرماید: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ» گفت: پیروزی جبهه حق تابع پنج عامل «اراده و سنت الهی»، «رهبر الهی»، «نیاز فطری جامعه»، «حقانیت» و «جامعیت و پاسخ دادن به آموزه‌ها و برنامه‌ها» است.
گفتنی است در بخشی از این مراسم از تعدادی از فعلان محلات و فعالین جبهه فرهنگی اجتماعی استان البرز تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار