دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی ملحق می‌شود
کد خبر: ۹۴۱۰۴۸۷
|
۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰

 

 

 

 

به گزارش  خبرگزاری بسیج، سعید محمد در حاشیه سفر به گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه تجارت و ترانزیت کالا با کشورهای منطقه قفقاز و اوراسیا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه بخش عمده‌ای از ظرفیت این منطقه و کریدور شمال-جنوب مغفول باقی‌مانده و مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است، گفت: استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها با محوریت منطقه آزاد انزلی که انتهای این مسیر ترانزیتی است، از مهم‌ترین برنامه‌های سفر این‌جانب و هیأت دولت به گیلان است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بررسی و رفع حلقه‌های مفقوده توسعه فعالیت‌های منطقه آزاد انزلی در قالب افزایش محدوده این منطقه را از دیگر اهداف و برنامه‌های موردنظر دبیرخانه متبوع خود عنوان کرد و افزود: با عنایت به استقبال گسترده سرمایه‌گذاران و محدودیت اراضی منطقه آزادانزلی، طرح توسعه محدوده آن در حال پیگیری از مجلس است تا زمینه جذب طرح‌های سرمایه‌گذاری تولیدی بیشتری فراهم شود.

محمد از اضافه شدن محدوده فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی خبر داد و بیان کرد: با این اقدام ظرفیت‌های ترانزیتی بهتر و متنوع‌تری در ارتباط با بهره‌برداری بیشتر از فرصت‌های کریدور شمال جنوب، ایجاد می‌شود.

ارسال نظرات