رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تبدیل ۱۰ شهرستان خوزستان به رنگ زرد آغازی برای رنگ بندی های نارنجی و قرمز است که در آینده نزدیک دچار آن خواهیم شد.
کد خبر: ۹۴۱۰۵۱۹
|
۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸

دکتر سیدمحمد علوی جمعه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: نتایج آزمایشگاهی و سرعت انتشار سویه اُمیکرون در خوزستان نشان می دهد که بر اثر عادی انگاری و بی توجهی برخی از افراد به رعایت شیوه نامه ها و کوتاهی در امر واکسیناسیون بخصوص تاخیر در نوبت دوم و سوم برخی از شهرهای استان به رنگ زرد درآمدند.

وی ضمن تاکید بر انجام واکسیناسیون به موقع و سریع افزود: افرادی که در دریافت نوبت های دوم و سوم خود تاخیر دارند حتما برای جبران این کار اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در حال حاضر پوشش نوبت اول واکسن در استان ۸۴ درصد است یعنی ۱۶ درصد مردم هنوز واکسن خود را نزده اند همچنین پوشش نوبت دوم ۷۱ درصد است یعنی حدود ۳۰ درصد از افراد جامعه نوبت دوم خود را دریافت نکرده اند.

وی افزود: حدود ۵۰ درصد افرادی که نوبت دوم خود را تزریق کرده اند هنوز برای دریافت نوبت سوم خود اقدام نکرده اند که از آنها تقاضا داریم نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

علوی گفت: الان در فصل سرد سال قرار داریم و شیوع عفونت های تنفسی بسیار است لذا احتمال دارد افرادی که علامت تنفسی دارند، مبتلا به کرونا باشند بنابراین رعایت شیوه نامه ها، آداب سرفه، رعایت دفع ترشح تنفسی و نرفتن به مکان های شلوغ و پرتردد از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهیم تا دچار بیماری نشویم.

در حال حاضر ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان ها در شرایط آبی کرونایی قرار دارند.

تاکنون بیش از ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار