سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای این کشور، تجمع بزرگ مزدوران و داعشی های وابسته به امارات در استان شبوه را به وسیله موشک بالستیک هدف قرار داده است.
کد خبر: ۹۴۱۰۵۲۶
|
۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای این کشور، تجمع بزرگ مزدوران و داعشی های وابسته به امارات در استان شبوه را به وسیله موشک بالستیک هدف قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، یحیی سریع اعلام کرد که موشک بالستیک شلیک شده درست به هدف مورد نظر که تجمع بزرگ مزدوران و داعشی های امارات بود، اصابت کرد. به گفته وی، این عملیات به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ عنصر وابسته به امارات شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین عنوان کرد که در میان کسانی که در جریان عملیات مذکور به هلاکت رسیدند نام شماری از سرکردگان مزدوران امارات به چشم می‌خورد. در این عملیات همچنین تعدادی از خودروهای زرهی عناصر وابسته به امارات هدف قرار گرفت و منهدم شد. این عملیات در شهر «عسیلان» در شبوه انجام شد.

این در حالی است که پیشتر شبکه المیادین به نقل از منابع آگاه یمنی اعلام کرد که در پی تهدید انصارالله نسبت به حمله دوباره به امارات نیروهای نظامی این کشور از مواضع خود در استان شبوه عقب‌نشینی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، عقب نشینی نیروهای اماراتی و مزدوران آنکه با نام «تیپ عمالقه» شناخته می‌شوند یک شکست واضح برای مقامات این کشور به حساب می‌آید. در ادامه گزارش آمده است: جابه‌جایی نیروها پس از شکست‌ها و خسارت‌های سنگین آن مقابل نیروهای یمنی انجام می‌شود.

گفتنی است که طی هفته‌های گذشته پس از بارها تهدید امارات توسط انصارالله مبنی بر هدف گیری مراکز حساس این کشور در صورت ادامه تجاوزات، فرودگاه بین المللی ابوظبی هدف گرفته شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار