تبریز- رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی از فعالیت دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی در کشور خبر داد.
کد خبر: ۹۴۱۰۵۵۱
|
۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از ایجان شرقی، محمد حسین فرهنگی در جلسه شورای راهبردی بانوان جامعه اسلامی کارگران آذربایجان شرقی ضمن تشریح اقدامات به عمل آمده در راستای توسعه‌ی مشارکت زنان در عرصه‌های اقتصادی اظهار کرد: قانون ساماندهی و توسعه‌ی مشاغل خانگی یکی از دستاوردهای مهم مجلس در حمایت از فعالیت‌های خانگی بود.

وی افزود: ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در کنار حمایت از کارگران ساختمانی و قالی بافی نقش بسیار مهمی در تقویت و توسعه‌ی بخش عظیمی از مسائل اقتصادی خانواده‌ها ایفا کرد. 

فرهنگی، بر دسته‌بندی و تقسیم بندی مشکلات و مسائل موجود با هدف رفع موانع و ارائه راهکارهای مناسب برای توسعه‌ی این بخش تاکید کرده و یادآور شد: باید از تمامی ظرفیت‌های قانونی در کمیسیون‌های مختلف مجلس برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده استفاده کنیم.

وی با تاکید بر حسن همکاری و موافقت وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در حمایت از تداوم بیمه پردازی قالیبافان ادامه داد: وزیر تعاون کارو رفاه اجتماعی موافقت لازم را با طرح پیشنهادی برای تداوم بیمه‌پردازی قالیبافان که به علت تاخیر در پرداخت حق بیمه وقفه‌ای داشته‌اند را اعلام کرد که امیدواریم این امر بزودی اجرایی شود. 

وی گفت: البته افرادی که در مشاغل غیر از قالیبافی اشتغال دارند و اشتغال آنها از طریق مبادی ذی‌ربط احراز شود مشمول این طرح نخواهند بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار