حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
تیم ملی فوتبال کشورمان با وجود قطعی بودن صعودش به جام جهانی امارات را با 10 نفر شکست داد.
کد خبر: ۹۴۱۱۵۲۳
|
۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابتهای انتخابی جام جهانی قطر از ساعت ۱۸ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف تیم ملی امارات رفت که این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید. مهدی طارمی(۴۴) برای ایران گل زد.

دراگان اسکوچیچ که تیمش در دیدار با عراق یک بر صفر به پیروزی رسید و صعودش به جام جهانی را قطعی کرد، در این دیدار از امیر عابدزاده، صادق محرمی، میلاد محمدی(۸۳ سیاوش یزدانی)، سعید عزت الهی(۵۹ احمد نورالهی)، علیرضا جهانبخش (کاپیتان)، مهدی طارمی، وحید امیری، محمد حسین کنعانی زادگان، سامان قدوس(۵۳ صالح حردانی)، علی قلی زاده و امید نورافکن استفاده کرد.

سعید عزت اللهی در نیمه اول از داور مسابقات کارت زرد گرفت و دیدار بعدی تیم ملی را از دست داد. صادق محرمی دیگر بازیکن اخطاری ایران در نیمه اول بود که در نیمه دوم و در دقیقه ۴۹ کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین اخراج شد. علیرضا جهانبخش هم در اواخر بازی از داور کارت زرد گرفت.

تیم ملی ایران در شرایطی دیدار تشریفاتی برابر امارات را در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی آغاز کرد که با تصمیم کادر فنی تغییراتی در ترکیبش صورت گرفته بود. به همین خاطر در دقایق ابتدایی نمایش مطلوبی را از این تیم شاهد نبودیم و توپ بین دو تیم بدون ایجاد موقعیت خطرناک در جریان بود.

ملی پوشان کشورمان برای این که بتوانند به دروازه امارات نزدیک شوند تلاش زیادی انجام دادند اما نتوانستند خطر جدی را روی دروازه این تیم ایجاد کنند و دفاع منظم و بدون اشتباه حریف این اجازه را به آنها نداد تا در ۳۰ دقیقه ابتدایی کار خاصی انجام دهند.

با این حال در دقیقه ۳۲ همکاری خوب محرمی با جهانبخش توپی را در آستانه ورود به دروازه نصیب مهدی طارمی کرد که این بازیکن برای زدن ضربه آخر چند سانتیمتر کم آورد تا توپ عرض دروازه را طی کند و به بیرون برود.

تلاش بازیکنان ایران در دقیقه ۴۴ بالاخره جواب داد و علیرضا جهانبخش پایه گذار این گل شد. کاپیتان ایران با کنترلی عالی از جناح راست به سمت دروازه امارات حرکت کرد و با ارسالی دقیقه قلی زاده را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه سر این بازیکن به تیر عمودی دروازه برخورد کرد اما در برگشت مهدی طارمی این توپ را به گل برتری شاگردان اسکوچیج تبدیل کرد.

نیمه دوم با اتفاق خوبی برای ایران همراه نبود و صادق محرمی که در نیمه اول یک کارت زرد دریافت کرده بود چهار دقیقه بعد از شروع بازی در نیمه دوم خطای شدیدی را روی بازیکن حریف انجام داد و با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا کار تیم ملی سخت شود.

تیم ملی ایران که ۱۰ نفره به کار ادامه می داد یک بار دیگر توسط مهدی طارمی فرصت باز کردن دروازه حریف را داشت اما ضربه این بازیکن در دقیقه ۵۸ با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۲ علیرضا حهانبخش پشت محوطه جریمه تیم حریف موقعیتی را برای خودش ایجاد کرد اما شوت محکم و تماشایی او را دروازه بان امارات به کرنر فرستاد. این ضربه در رفت و برگشت روی دروازه ارسال شد که ضربه سر امید نورافکن در آستانه ورود به دروازه امارات توسط گلر این تیم به بیرون فرستاده شد.

در دقایق پایانی تیم ملی امارات که در این دیدار چندان زهردار نبود حملاتی را روی دروازه امیر عابدزاده پی ریزی کردند اما این موقعیت ها آنقدر خطرناک نبود که دروازه ایران را با خطر جدی مواجه کند.

تیم ملی فوتبال ایران با برد یک بر صفر برابر امارات به چهاردهمین برد خود با دراگان اسکوچیچ دست پیدا کرد تا رکورد این تیم با سرمربی کروات خود ماندگارتر شود. ملی پوشان کشورمان با این پیروزی ۲۲ امتیازی شدند و در صدر جدول گروه اول باقی ماندند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها