مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: یک تهاجم ترکیبی همه جانبه و برنامه ریزی شده علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته، به شکلی که حتی برخی از خواص جرات نمی کنند در چنین فضایی از انقلاب و دستاورد های آن دفاع کنند.
کد خبر: ۹۴۲۳۶۶۱
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در گفتگو با خبرگزاری بسیج، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به جهاد تبیین، اظهار داشت: علت انتخاب چنین راهبرد هایی از سوی امام خامنه ای (مد ظله العالی) به دلیل اشراف ایشان از رفتار و اقدامات دشمنان و برنامه ی آنها برای جامعه است.

وی ادامه داد: شاید هیچ کسی درمیان مردم ایران مانند مقام معظم رهبری اطلاعات جامع و کاملی در مورد برنامه های دشمن و آثار مخرب این برنامه ها در جامعه نداشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج تصریح کرد: انتخاب راهبرد جهاد تبیین به دلیل برنامه های گسترده دستگاه های رسانه ای صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی است که یک تهاجم ترکیبی همه جانبه و برنامه ریزی شده علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته به شکلی که حتی برخی از خواص جرات نمی کنند در چنین فضایی از انقلاب و دستاورد های آن دفاع کنند. این جو رسانه ای پلیدی که دشمن بوجود آورده است موجب شده که حتی خواص نتوانند واقعیت ها را بازگو کنند.

*

حجت الاسلام تویسرکانی اظهار داشت: در چنین شرایط مسمومی بود که دستور جهاد تبین صادر می شود ولی جهاد یعنی تلاش در برابر دشمن. در این عرصه ،جهاد ما روشنگری ، تبلیغ و تبیین است. به همین دلیل رسالت جریان انقلابی و نخبگان و دانشگاه در این جریان تبیین بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه باید با یک برنامه ریزی دقیق و هماهنگی در این جهاد تبیین شرکت کنیم و به جنگ روایت های غلط دشمن برویم، افزود: با هماهنگی در جهاد تبیین است که میتوانیم برنامه ریزی های دشمن را خنثی کنیم؛ البته جهاد تبیین امر ساده ای نیست و آن کسی که میخواهد جهاد تبیین را انجام دهد باید صاحب ویژگی های برجسته ای باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج خاطر نشان کرد: افرادی که در جهاد تبیین حضور پیدا می کنند باید سواد رسانه ای و اشراف اطلاعاتی داشته باشند و اهل مدارا باشند و همچنین قوه تشخیص دوست از دشمن را دارا باشند.

حجت الاسلام تویسرکانی ادامه داد : اگر کسی که در جهاد تبیین شرکت می کند دارای ویژگی های ذکر شده نباشند، در حقیقت به نفع دشمن عمل میکنند و ما نباید از این موضوع بسیار مهم غفلت کنیم.

وی تاکید کرد: تلاش ما باید علیه دشمن باشد و این تلاش از انسانی سر میزند که دارای ویژگی هایی باشد که نام بردیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج جهاد تبیین را مستمر و همیشگی دانست و افزود: اصولا زمانی که در قرآن کریم فعل جهاد به کار برده میشود از فعل مضارع استفاده می شود به عنوان مثال: ( الْمُجاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ ) این یعنی مجاهدان تلاش خستگی ناپذیر شبانه روزی و تا آخر عمر بر علیه دشمن دارند و این یعنی مومن انقلابی پای کار.

حجت الاسلام تویسرکانی ادامه داد: پس افرادی که میخواهند جهاد تببین را انجام دهند باید از شرایط آگاه باشند و آموزش های لازم را داشته باشند تا بتوانند به خوبی روشنگری و افشاگری کنند و در دام دشمن نیافتند. اگر جهاد تبیین با چنین مجاهدانی صورت گیرد برنامه های دشمن خنثی خواهد شد.

وی انقلاب اسلامی ایران را محصول مکتب اهل بیت (س) دانست و گفت: اگر در تاریخ ایرانیان شخصیت هایی همچون اهل بیت (س) وجود نداشتند انقلاب اسلامی رخ نمی داد. فلذا چون علت بوجود آمدن انقلاب اسلامی مکتب اهل بیت (س) است اگر بخواهیم این انقلاب استمرار داشته باشد و به اهداف و آرمان های مشخص شده اش دست پیدا کند باید از مکتب اهل بیت پاسداری و محافظت کنیم و مراقبت کنیم تا مکتب اهل بیت (س) دچار تحریف، انحراف و بدعت نشود و در بیان سبک و سیره ی اهل بیت (س) دقت نظر داشته باشیم. پس از این منظر دفاع از سیره ی اهل بیت محافظت از انقلاب اسلامی محسوب می شود. ضمن اینکه همین اقدام نیز کار مقدسی است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار