خبرهای داغ:
مدیرکل انتقال خون استان قزوین از افزایش مشارکت مردم استان قزوین در اهدای خون طی یکماه گذشته خبر داد.
کد خبر: ۹۴۲۷۵۵۰
|
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

قزوین_دکتر مریم مدرسی، مدیرکل انتقال خون استان قزوین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، با اشاره به نیاز بیماران به فرآورده های خونی بیان کرد: ضمن آرزوی قبولی طاعات از هم استانی های عزیز می خواهیم تا با اهدا خون به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی یاری رسانند که یکی از آموزه های دینی ما، یاری رساندن به دیگران و نجات جان انسان هاست.

وی با اشاره به فعالیت مراکز و پایگاه های انتقال خون در استان گفت: فراورده‌های خونی مورد نیاز بیماران، علاوه بر سامانه، در دو مرکز خونگیری قزوین و تاکستان تهیه می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با اشاره به آمار مراجعین به مراکز انتقال خون اظهار کرد: از ابتدا تا پایان فروردین ماه سال‌جاری طی یکماه گذشته ۴ هزار و ۳۴۱ نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته با رشد ۱۶/۷۶ درصدی مواجه بوده است.

مدرسی عنوان کرد: از این تعداد مراجعین از ۳ هزار و ۳۶۲ نفر معادل ۷۷/۴۵ درصد خون دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱/۷ درصدی داشته است. همچنین دریافت پلاکت فرزیس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸/۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به حضور ۵۷/۷۶ درصدی اهداکنندگان مستمر افزود: این رقم سال گذشته برابر ۵۹/۴۰ درصد بوده است. همچنین مراجعه بانوان اهداکننده خون طی یکماه گذشته ۲۰۳ نفر معادل ۶/۰۴ بوده است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین یادآور شد: در این مدت هزار و ۹۰۸ واحد خون به سایر استان‌ها ارسال شده که رشد ۱۲/۲ درصدی داشته و هزار و ۴۴۵ واحد خون به بیمارستان‌های استان ارسال شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته درصد رشد داشته است.

دکتر مدرسی در پایان گفت: نیاز استان به خون و فرآورده های خونی به طور صد درصد تامین شده اما اهدا کنندگان می توانند با اطمینان کامل از رعایت نکات و شرایط بهداشتی جهت انجام این امر خداپسندانه به پایگاه های انتقال خون مراجعه نمایند تا خون اهدایی آنها موجب نجات نیازمندان شود.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار