مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از تشکیل ستاد انتخابات ششمین دوره شورای هیات مذهبی در استان با رویکرد جوان گرایی در دور جدید شورا خبر داد.
کد خبر: ۹۴۲۷۹۲۱
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵

به گزارشخبرنگار بسیج از زاهدان، حجت‌الاسلام والمسلمین منصور باقربیک تبریزی، مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از برگزاری انتخابات ششمین دوره شورای هیات مذهبی در محل 9 اداره تبلیغات اسلامی استان خبر داد و گفت:اعضاء این شورا براساس میزان جمعیت و تعداد هیئت های مذهبی، متشکل از اعضای اصلی و علی البدل هستند که در انتخابات سراسری 30 اردیبهشت ماه جاری با شرکت بیش از 600 هیئت مذهبی برای مدت چهار سال به عنوان اعضاء شورای دوره ششم هیات مذهبی انتخاب می شوند.

وی در خصوص نقش شورای هیئات مذهبی اذعان داشت: شورای هیئات مذهبی نقش مهمی در ساماندهی و نظارت بر هیئات مذهبی دارند و می توانند با تکیه بر وظایف ذاتی خود، بسترهای لازم را برای گسترش فرهنگ و معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین باقربیک تبریزی با تاکید بر اهمیت نقش شوراها به عمده فعالیت‌های هیئات مذهبی اشاره و گفت: رساندن همه هیئتها به هیئت تراز اول انقلاب و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص هیئت ها از عمده وظایف شورای هیئات مذهبی است.

وی خاطر نشان کرد: از امروز تا 10 اردیبهشت ماه جاری برای ثبت نام در انتخابات شورای هیئات مذهبی تعیین شده و در این دوره بر روی برنامه محور بودن و جوان بودن کاندیدها تاکید شده و افراد توانمند و دارای برنامه و انگیزه می توانند با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به ادارات تبلیغات زابل، زاهدان، دلگان، نیمروز، چابهار، هامون، هیرمند، ایرانشهر، زهک، برای ثبت نام اقدام کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار