با حضور حجت الاسلام والمسلمین بامری امام جمعه و جمعی از مسو.لان شهرستان سراوان با خانواده دو تن از شهدای روحانی شهرستان مولوی ارض محمد و مولوی فیض محمد حسین بر دیدار،دلجویی و در پایان از این بزرگواران تجلیل بعمل آمد.
کد خبر: ۹۴۲۷۹۵۰
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

به گزارش خبرنگار بسیج از سراوان، همزمان با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام والمسلمین بامری امام جمعه، فرمانده انتظامی،جانشین سپاه شهرستان، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان با خانواده دو تن از شهدای روحانی شهرستان مولوی ارض محمد و مولوی فیض محمد حسین بر دیدار،دلجویی و در پایان از این بزرگواران تجلیل بعمل آمد.

حجت الاسلام بامری، امام جمعه سراوان در این دیدار گفت: شهدای روحانی پیشگامان و پرچمداران نهضت حسینی قبل از دفاع مقدس و حتی قبل از انقلاب اسلامی بوده و هستند.

وی افزود: روحانیت امروز نیز روحیه جهاد و شهادت را فراموش نکرده و هرجا و در هر منطقه ای که دشمنان و مستکبران عالم قصد تضعیف و تخریب اسلام را دارند پا به عرصه گذاشته و جانفشانی می کنند.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: ما وظیفه سنگینی در برابر رشادت های تمامی شهدا در زمینه ترویج افکار شهدا و زنده نگه داشتن یاد و نامشان در جامعه برعهده داریم.

این مسئول تصریح کرد: شهیدمولوی فیض محمد حسین بر از جمله کسانی بود که همیشه مردم را به پیروی از نظام و انقلاب دعوت می نمودند و در زمینه وحدت و برادری تلاش بسیاری داشت از آنجایی که دشمنان نظام و انقلاب چشم دیدن مجاهدت های این بزرگوار را نداشتند سرانجام در سال ۱۳۶۰ در منطقه کوه سفید گشت از توابع سراوان توسط افراد مسلح ترور و به فیض عظمای شهادت نایل گشت.

امام جمعه سراوان تصریح کرد: شهید  مولوی ارض محمد حسین بر از بسیجیان و بزرگان نیک نام منطقه بود که در سال ۱۳۷۳ در منطقه رگنتک از توابع مهرستان توسط ضدانقلابیون ترور و به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

گفتنی است شهرستان سراوان تعداد ۱۲۵ شهید والا مقام و ۱۱۵ آزاده و جانباز گرانقدر تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار