مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه ثارالله استان کرمان خبر داد:
نیکخواه افزود: تدارک ۱۱۰ برنامه از جمله تجلیل از زنان کارگر و اعزام گروه های جهادی کارگر در بخش هایی از شهرستان ها در بازه زمانی ۵ تا ۱۱ اردیبهشت و همزمان با هفته کار و کارگر برگزار خواهد شد
کد خبر: ۹۴۲۸۰۰۵
|
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،سرهنگ روح‌الله نیکخواه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت هفته بسیج کارگری  ضمن اشاره به شعار امسال  از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین  اظهار کرد: معظم له در همان ابتدای امسال به این مهم تذکر دادند که این نامگذاری باید در عرصه عمل دنبال شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب کارگران را ستوان فقرات تولید می‌دانند و این یعنی کارگران، پایه و اساس تولید هستند.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به نقش سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان کرمان در تحقق شعار سال بیان کرد: احصاء موانع تولید با همکاری نهادهای ذیربط و ارجاع آن به کمیسیون رفع موانع تولید استان و پیگیری مجدانه رفع موانع تولید از دستگاه های مربوطه، یکی از اقدامات است

نیکخواه  گفت: بسیج کارگری استان با حضور در صحنه در جهت رفع مشکلات کارخانجات و مطالبات کارگری ورود بدون ملاحظه‌ای داشته و نهایت پیگیری برخورد با عوامل ایجاد کننده این مشکلات را دارد.

وی  ادامه داد: توجه به حوزه دانش‌بنیان و رفع مشکلات کارگری و تولید در راستای اشتغال آفرینی و به‌کارگیری جوانان متخصص در عرصه کار و صنایع از دیگر اقدامات سازمان بسیج کارگری  است.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به عملکرد سازمان بسیج کارگری استان کرمان در شش ماه دوم سال قبل بیان کرد: با کمک مدیران کارخانجات استان بیش از 1.5 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی و خرید اجناس مورد نیاز کارگران در راستای رزمایش کمک‌های مؤمنانه انجام شد.

وی به برگزاری هزار و 800 ساعت شیفت ایثار اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات صنایع، پیگیری اعتراضات و التهابات جامعه کارگری و رفع آن، رفع موانع تولید و کارگری و مطالبه جدی ما در سال قبل بوده است.

نیکخواه با اشاره به اجرای طرح شهید برونسی و طرح شهید کریمی در جهت حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: حمایت از کالاهای تولید شده در استان با هدف افزایش عرضه و تقاضا و در نهایت انگیزه بیشتر برای تولید کننده باید انجام شود.

وی با به شناسایی 440 شهید جامعه کارگری استان برای نخستین بار گفت: برگزاری یادواره‌های شهدای کارگری استان و  چاپ کتاب این شهدا در برنامه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه خلاء اطلس شهدای کارگری در واحد های تولیدی احساس می شد، گفت: در حال حاضر تولید کتاب چند جلدی از زندگی نامه این شهدای عزیز را داریم و خلا این سند در مراکز تولیدی احساس می شود و تولید این کتاب در ۶ ماهه ابتدای سال صورت خواهد گرفت.

نیک خواه اظهار کرد: در یک روز از هفته کار و کارگر و با همکاری اداره کل کار و شهرداری کرمان، قرار است مسئولین، لباس پاکبان پوشیده و جارو به دست بگیرند.

این مقام  مسئول افزود: شناسایی کارگران آسیب دیده اجتماعی از جمله در مسئله اعتیاد و معرفی به کمپ معاونت اجتماعی سپاه ثارالله  ،برگزاری کارگاه های آموزشی ایمنی از دیگر اقدامات سازمان بسیج کارگری است

وی افزود: در صنایع و معادن بحث های ایمنی برای حفظ جان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و در واقع سلامت کارگر؛ سلامت کار و تولید است.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان کرد: تدارک ۱۱۰ برنامه از جمله راه اندازی پایگاه های مقاومت کارگری، اهدای بسته سلامت به کارگران، حمایت علمی از فرزندان کارگران، توزیع پنج هزار سبد معیشتی، نشست های بصیرتی و روشنگری برای اینکه کارگر ما ابزار دشمن و جریانات معاند قرار نگیرد؛ تجلیل از زنان کارگر و اعزام گروه های جهادی کارگر در بخش هایی از شهرستان ها در بازه زمانی ۵ تا ۱۱ اردیبهشت و همزمان با هفته کار و کارگر در دستور کار داریم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار