دومین جشنواره رسانه ای ابوذر امروز با برگزاری مراسم رونمایی از پوستر این جشنواره آغاز شد.
کد خبر: ۹۴۲۸۱۴۴
|
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۷

مسئول سازمان بسیج رسانه استان یزد، در مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با بیان اینکه دشمن در حوزه رسانه و فضای مجازی سرمایه گذاری کرده و مبارزه‌ای را از مدت‌ها پیش آغاز کرده است، اظهار داشت: خط مقدم این مبارزه رسانه‌ها هستند، زیرا رسانه اندیشه ساز است.

سرهنگ علی‌محمد پارساییان اظهار امیدواری کرد: بتوان با برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره ابوذر، جبهه واحدی برای معرفی دستاورد‌های انقلاب انجام دهیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر بیان کرد: علت نامگذاری این جشنواره به نام ابوذر به این دلیل است که ابوذر، نماد یک شخصیت مطالبه گر در دین مبین اسلام بوده است و ما نیز امیدواریم با برگزاری این جشنواره، بتوانیم جبهه واحد رسانه‌ای برای دفاع از ارزش‌های انقلاب و مطالبه گری نیاز‌ها و کمبود‌های استان انجام دهیم.

پارساییان به تشریح محور‌های این جشنواره پرداخت و اظهار داشت: جشنواره استانی ابوذر در یزد در ۱۱ قالب شامل گزارش تحلیلی و تحقیقی، گزارش خبری، مصاحبه، یادداشت و مقاله، تیتر، موشن گرافی، عکس و ... برگزار می‌شود.

وی در مورد محور‌های ملی این جشنواره نیز بیان کرد: شعار سال، جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت، دستاورد‌های انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام، بیانیه گام دوم انقلاب، مکتب شهید سلیمانی، امید و نشاط آفرینی، خانواده، جامعه و فرزندآوری و سبک زندگی ایرانی اسلامی از جمله این محورهاست.

مسئول بسیج رسانه استان یزد افزود: البته سه محور ویژه برای جشنواره استان نیز در نظر گرفته شده که شامل تولید محتوای ویژه جامعه شهدا و ایثارگران، گردشگری بر محور فرهنگ دینی و دستاورد‌های دانش بنیان در مصرف آب و انرژی و پزشکی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز جامعه از عصر رسانه عبور کرده و به دوران حکمرانی رسانه‌ها رسیده است لذا مسئولان کشورمان نیز باید نگاه فرصت محور به این حوزه داشته باشند و رسانه‌ها را یار و کمک خود در حکمرانی بدانند.

احسان عابدی بیان کرد: رسانه‌ها باید ضمن حفظ روحیه نقد و مطالبه‌گری خود، در عرصه جهاد تبیین نیز فعالیت کنند و جلوه‌های رشد و پیشرفت کشور را برجسته و فضای امیدآفرینی در جامعه ایجاد کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار