جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی استان سمنان گفت: یک هزار و 282 سری جهیزیه در بین زوج های نیازمند  توزیع شد.
کد خبر: ۹۴۲۸۲۲۶
|
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱

به  گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان؛ مهدی کاشفی با اشاره به اهداف این قرارگاه و تلاش در جهت محرومیت زدایی گفت: تسهیل در امر ازدواج نیازمندان با توزیع جهیزه از برنامه‌های مهم و اولویت‌ دار این قرارگاه است.

وی با بیان اینکه رزمایش مواسات و کمک مومنانه در 21 عرصه و خدمت مختلف برگزار می شود افزود: یکی از این عرصه ها توزیع جهیزیه در بین زوج های نیازمند است که عملکرد استان سمنان در این حوزه مطلوب بوده است.

کاشفی با بیان اینکه از ابتدای رزمایش مواسات و کمک مومنانه تاکنون بیش از 1282 سری جهیزیه در بین زوج های نیازمند استان توزیع شده است اظهار داشت: ارزش این تعداد جهیزیه توزیع شده بیش از 30 میلیارد تومان بوده است.

 وی افزود: تهیه و توزیع جهیزیه ها به همت قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی، اقشار مختلف بسیج، گروه های جهادی، پایگاه های مقاومت بسیج، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان، بهزیستی، خیرین و جمعی دیگر از مردم و نهادها انجام می شود.

جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی استان با بیان اینکه هر سری جهیزیه شامل 30 قلم کالای مورد نیاز نظیر یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، سرویس ظروف، ماشین لباسشویی، فرش، سرویس قابلمه، اتو، کالای خواب و ... برای شروع یک زندگی ساده است افزود: تمامی محصولات جهیزیه های توزیع شده از محصولات ایرانی است که کیفیت خوبی هم داشته و بخش بزرگی از نیازهای زوج های جوان را برطرف می‌کند.

وی افزود: تمام اقلام تهیه شده کالاها وشرکت های ایرانی است حتی در برخی از موارد شرکت ها و کارخانه هایی انتخاب شده اند که با توجه به مشکلات اقتصادی به سمت رکود تولید حرکت می کردند که با این کار هم کالای ایرانی تهیه شده و هم باعث رونق تولید شده است.

کاشفی ترویج ازدواج آسان در جامعه را جهادی در دوران کنونی عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر امر مقدس ترویج ازدواج آسان در جامعه علاوه‌بر اینکه کار خیر و صدقه‌ای است جهادی دیگر نیز است چراکه ترویج این فرهنگ به نوعی در مقابل تهاجم فرهنگی و نفوذ فرهنگ‌های بیگانه به کشور ما مقابله می‌کنند.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار